آخرین اخبار
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۰
بازدید:۴۵۵
صد آنلاین | معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل در شمال سیستان و بلوچستان گفت: شهروندان در هنگام طوفان تا حد امکان در فضای باز و خارج از منزل قرار نگیرید و هم چنین از تردد غیرضروری سالمندان، کودکان،افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی عروقی در فضای باز جلوگیری شود.
کد خبر : ۹۸۲۸۵

به گزارش صد آنلاین ،  به نقل از ایسنا، مجتبی رفیق دوست امروز پنج شنبه اظهار کرد: براساس آمارهای اعلام شده در هنگام وقوع طوفان تعداد بیماران مراجعه کننده از قبیل بیماران قلبی عروقی، مشکلات چشمی، تنفسی به بخش بهداشت و بیمارستان‌ها افزایش پیدا می‌کند و همچنین در هنگام توفان، کاهش دید سبب بار ترافیکی بیشتر شده و این امر باعث افزایش تصادفات جاده‌ایی می‌شود.

 

 

 

وی تاکید کرد: مردم منطقه سیستان، در هنگام وقوع طوفان‌ مراقب سلامتی خود باشند و از تردد غیر ضروری در فضای باز پرهیز کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: در هنگام طوفان شعاع دید رانندگان کاهش می‌یابد، بنابراین لازم است از سفرهای غیر ضروری در این مواقع خودداری شود و چنانچه بنا به ضرورت در جاده و در حال رانندگی هستید، حتما چراغ‌های خودرو خود را روشن کرده و ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی با دقت و با سرعت مناسب رانندگی کرده و در صورت لزوم تا برطرف شدن شرایط حاد، اتومبیل را در نقطه امن متوقف کنید.

وی بیان کرد: شهروندان هنگام بروز پدیده ریزگردها در منزل بمانند، درب ها و پنجره‌ها را بسته نگه داشته و از فعالیت غیرضروری در خارج از منزل خودداری کنند و در صورت اجبار به فعالیت در هوای آزاد، ضمن به حداقل رساندن زمان مواجهه با این پدیده، حتما از ماسک‌های ویژه گرد و غبار موجود در داروخانه‌ها استفاده شود و در صورت عدم دسترسی به این نوع از ماسک‌ها یک قطعه دستمال مرطوب را جلوی دهان و بینی خود قرار دهند.

رفیق دوست گفت: پرهیز از مصرف غذاهای پرچرب، استفاده زیاد از مایعات و لبنیات کم چرب و شستشوی مکرر بینی و دهان در کاهش بروز عوارض ناشی از ریزگردها موثر هستند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها