۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۵
بازدید:۵۶۹
پیشکسوت استقلال و دروازه بان اسبق تیم ملی ایران گفت: چشمم به این هلدینگ و مدیریت آب نمی‌خورد. چون روز اول می‌گفتند کار تمام است و استقلال در سطح جهانی بسته می‌شود اما در عمل هیچ کاری نکردند.
کد خبر : ۹۸۲۲۶

منصور رشیدی پیشکسوت استقلال و تیم ملی فوتبال ایران، در مصاحبه ای با روزنامه اعتماد از وضعیت این روزهای استقلال و سایر مسائل حاشیه ای سخن گفت. بخش هایی از حرف های تازه رشیدی را در ادامه می خوانید:


هر روز که خیلی خبرها می‌آید اما صحت درستی ندارد! حالا نمی‌دانم مدیران هلدینگی که آمدند سر کار و آن همه تعریف و تمجید از آنها شد که دیگر کار استقلال درست می‌شود و پول سرازیر می‌شود به آنجا به کجا رسید. اما دو، سه هفته است که خبری از بازیکن جدید نیست و تکلیف تمدیدی‌ها هم مشخص نیست. یک کار خوبی که انجام ‌دادند همان گرفتن مجوز حرفه‌ای بود اما بقیه کارها درست نشده و هیچ کسی هم شفاف‌سازی نمی‌کند! نه هیات مدیره و نه سمیعی به عنوان سرپرست یا نکونام به عنوان سرمربی و همه کاره تیم. باید اطلاع‌رسانی کنند اما هیچ خبری نیست.

دو، سه سال است که دارم می‌گویم‌ خط دفاعی ضعیف است و خیلی از بازیکنان در حد این تیم ‌نیستند. حسینی پارسال شاهکار کرد با آن خط دفاعی که واقعا ضعف داشتند و هماهنگ نبودند. حسینی اگر دو سال نبود جایگاه تیم این نبود. خط هافبک و مهاجم هم بماند! شنیدم دروازه‌بان خارجی هم می‌خواهند بیاورند اما وقتی حسینی هست که کاپیتان تیم بوده و در جام جهانی بازی کرده چرا گلر خارجی بیاورند؟

شنیدم مجوز حسینی صادر شده است. من خودم چند بار با حسینی صحبت کردم و امروز هم گفتند صادر شده. او در تیم ملی هم روی همین اصل نبود، چون حسینی از من خواسته بود خودم از آقای قلعه‌نویی پرسیدم چرا دعوت نشده؟ گفت دستور دادند در آن سفر نباشد! به من گفت جایی نگویم اما به شما گفتم. بله این‌طور بوده.

بارها گفتم علی دایی و یحیی و وریا و باقری چه کار کردند؟ اینها که همه آبی نیستند و در تیم قرمز هم بودند و برای من فرقی نمی‌کند. کسی که حق می‌گوید باید کنار گذاشته شود؟ برای چی؟ تا کی باید این کار را انجام ‌دهید؟ به قول علی دایی که می‌گفت آن زمان که شما تیم ملی بودی من در شکم مادرم بودم! حالا واقعیت را که می‌گوییم باید مورد تذکر قرار بگیریم؟ برای چی؟ تا کی این کارها را می‌کنید؟ می‌تواند این کارها دوام داشته باشد؟

من چشمم به این هلدینگ و مدیریت آب نمی‌خورد. چون روز اول می‌گفتند کار تمام است و استقلال در سطح جهانی بسته می‌شود اما در عمل هیچ کاری نکردند. اصلا معلوم نیست چه زمانی قرار است صحبت کند؟ چه زمانی بازیکن بیاورند؟‌ قرارداد بعضی‌ها که تمام شد تمدید نشده که بیایند سر تمرین. بیایند شفاف‌سازی کنند. مسوول جواب بدهد. آقای سرپرست! آقای سرمربی! چرا حرفی نمی‌زنی تا هواداران بدانند در باشگاه چه می‌گذرد؟ یک روز می‌گویند قایدی می‌آید و یک روز دیگر می‌گویند نمی‌آید. اصلا معلوم نیست چه خبر است!

یک زمانی به من گفتند بیا وزیر امور خارجه شو من هم‌ گفتم چیزی از سیاست نمی‌دانم و آدم سیاسی نیستم‌ که بیایم آنجا کار کنم! (به شوخی) آقای کارخانه هم‌ آدم خوبی است و یک‌ فرد سرشناس در والیبال است اما او کارش والیبال است و فوتبال نیست و فوتبال زیر و خم زیاد دارد که باید در بطن مساله باشید تا بدانید. فکر می‌کنم کار برای آقای کارخانه سخت باشد که از والیبال به فوتبال بیاید. نمی‌دانم آقای کارخانه چرا چنین تصمیمی گرفته. شما تا حالا دیدید از فوتبال فردی به فدراسیون والیبال برود؟ هر کسی باید کار خودش را انجام ‌دهد.

صحبت از سکه و ساعت رولکس و رشوه شده و می‌گویند از سال ۱۴۰۰ به این طرف اما فساد خیلی وقت است که در فوتبال وجود دارد. دو تای آن را حدود ۲۰ تا ۲۵ سال پیش شاهد بودم. من رفتم باشگاهی نشستم جایی که سرمربی و هیات مدیره و مدیرعامل بودند و بحث این بود که امسال که مسابقات شروع می‌شود باید چه کار کرد. آقای سرمربی می‌گوید بودجه بگذارید برای کار داورها نفر هم من دارم که بروند با آنها صحبت کنند! گفتم آقای مدیر این کارها را می‌خواهید انجام دهید پس من را چرا آوردید؟ خدا را شاهد می‌گیرم در شهرستان بودیم مدیرعامل تلفنی با داور حرف زد. به من گفتند از اتاق بیرون برو، داور از تو خجالت می‌کشد بیاید پول بگیرد! رفتم بیرون دیدم داوری که الان بازنشسته شده در راهرو ایستاده و سرش را پایین انداخته و رفت اتاق مدیرعامل! این موضوع برای بیست و دو یا سه سال پیش است.

21025/خ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها