آخرین اخبار
۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۷
فوری/خبر مهم برای سربازان و مشمولان سربازی
بازدید:۷۵۴
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بیش از یک میلیون و 870 هزار سرباز تحت پوشش مهارت های تخصصی و عمومی قرار گرفته؛ که از این تعداد بیش از 900 هزار نفر مهارت تخصصی کسب کرده اند.
کد خبر : ۹۸۱۷۹

 سردار "محمدجواد زاده کمند" با تسلیت و تعزیت ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان اظهار داشت: امروز جوانان ایران اسلامی در لباس مقدس سربازی نقش آفرینی و مشارکت موثر و جدی را در تامین امنیت کشور و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی دارند.

 

وی با بیان اینکه خدمت وظیفه عمومی فرصت مغتنمی است برای توانمند سازی مهارتی جوانان و رشد و تعالی قشر آینده ساز جامعه افزود: به همین منظور قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه از سال 1396 برابر تدابیر فرمانده معظم کل قوا تشکیل شد.سرگرمی روز گزارش داد؛ سردار زاده کمند با اشاره به اینکه قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه دو ماموریت مهم اجرای دوره های مهارت عمومی با ارائه 5 بسته آموزشی –مهارتی  و اجرای دوره های  مهارت تخصصی را برعهده دارد؛ گفت:  تلاش داریم کارکنان وظیفه هم در طول خدمت مقدس سربازی موثرتر باشند و هم بعد از خدمت نیز زمینه اشتغال آن ها فراهم شود.

 

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز یکی از مشکلات اساسی ما در جامعه موضوع اشتغال است و دالان ورودی اشتغال هم کسب مهارت است؛ بیان داشت: اگر جوانان ما بتوانند مهارت لازم را کسب کنند، قطعا" به اشتغال آنان کمک خواهد کرد.

 


سردار زاده کمند با اشاره به فعالیت قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در بدنه نیروهای مسلح طی  7 سال و نیم گذشته تصریح کرد: بیش از یک میلیون و 870 هزار سرباز تحت پوشش مهارت های تخصصی و عمومی قرار گرفته؛ که از این تعداد بیش از 900 هزار نفر مهارت تخصصی کسب کرده اند.

 

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص اهمیت و ضرورت تشکیل باشگاه دانش آموزی خبرنگاران پلیس اظهار داشت: تشکیل باشگاه  دانش آموزی خبرنگاران پلیس  توسط فراجا در ترویج امر مهارت آموزی در نیروهای مسلح حائز اهمیت بوده و در تبلیغ و اطلاع رسانی  اقدامات پلیس موثر خواهد بود.

 

سردار زاده کمند با اشاره به اینکه  امروز یکی از مجموعه هایی که بسیار به قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه کمک می کند، اصحاب رسانه است؛ تصریح کرد: افتتاح باشگاه دانش آموزی خبرنگارن پلیس ایده و تدبیری  بسیار موفق بوده؛ که حتما" در اجرای هدفمند ماموریت های پلیس تاثیر گذار خواهد بود.

 

وام ۱۵۰ میلیونی سربازی متعلق به سربازانی است که مشغول به خدمت هستند یا مدت زیادی از خدمت آنها نگذشته باشد و بخواهند با دریافت وام، از طریق مهارت‌های کسب شده در دوران خدمت، اشتغال‌زایی کنند. وام سربازی یا به عبارتی تسهیلات خوداشتغالی سربازان، به افرادی تعلق می‌گیرد که در زمان خدمت گواهی‌نامه فنی و حرفه‌ای دریافت کرده باشند و حداکثر پنج سال از تاریخ پایان خدمت آن‌ها گذشته باشد. این وام جهت ایجاد اشتغال توسط سربازان ماهر پرداخت می‌شود و مانند وام‌های قرض الحسنه سود چندانی به آن تعلق نمی‌گیرد و متقاضیان صرفا کارمزد ۴ درصدی وام را پرداخت می‌کنند. اقساط این وام نیز با توجه به مدت زمان بازپرداخت انتخابی، بین ۱ میلیون ۹۴۸ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۷۲۷ هزار تومان خواهد بود.

 

مدارک مورد نیاز وام سربازی ۱۴۰۳

برای اخذ وام سربازی در سال ۱۴۰۳ متقاضیان باید مجموعه‌ای از مدارک را گردآوری کنند که نشان‌دهنده توانایی‌های حرفه‌ای و سطح تحصیلی آن‌ها باشد. اسناد و مدارک مورد نیاز عبارتند از:

گواهینامه‌های مهارتی: این گواهینامه‌ها باید توسط موسسات آموزشی معتبر صادر شده باشد و می‌تواند شامل دوره‌هایی باشد که قبل، حین، یا پس از دوره خدمت سربازی گذرانده شده‌اند.

مدارک شناسایی: شامل کارت ملی و شناسنامه به‌روز و معتبر

مدرک تحصیلی: مدارکی که توسط موسسات آموزشی مختلف از جمله هنرستان‌ها، دانش‌سراها، دانشگاه‌های علمی کاربردی و دیگر دانشگاه‌ها صادر شده‌اند. سطح تحصیلات می‌تواند شامل کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی باشد.

کارت پایان خدمت: برای کسانی که خدمت سربازی خود را به اتمام رسانده‌اند، ارائه کارت پایان خدمت که از سال ۱۳۹۷ به بعد صادر شده، ضروری است.

علاوه بر این متقاضیان باید فرم درخواست وام را که شامل اطلاعات شخصی و جزئیات درخواست است، به دقت تکمیل کنند. هزینه درخواست وام برای سال جاری ۵۰ هزار تومان تعیین شده که باید هنگام ارائه درخواست پرداخت شود.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها