آخرین اخبار
۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۷
استعلام دهک بندی جدید یارانه با کدملی در hemayat.mcls.gov.ir | افزایش رقم یارانه با دهک بندی جدید
بازدید:۵۹۹۱
​دهک بندی یارانه با کد ملی؛ بصورت غیر حضوری انجام می شود و متقاضیان دریافت یارانه برای آگاهی از دهک بندی خانوار می توانند از طریق کد ملی اقدام به یافتن دهک بندی خانوار خود کنند.
کد خبر : ۹۷۷۵۱

یارانه نقدی از سال گذشته برای دهک های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک های چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان بوده و این رقم دستخوش تغییر نشده است. در دو ماه اخیر همراه با یارانه نقدی یک یارانه مضاعف که مخصوص خرید کالا است نیز برای مشمولان واریز می شود.

 

پیرو اطلاعیه قبلی سازمان هدفمندی یارانه ها در مورد نحوه پرداخت یارانه کمک معیشتی و تغییرات در زمان پرداخت، یارانه دهک اول تا سوم ۲۵ هرماه و یارانه دهک چهارم تا نهم ۳۰ هرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود .بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جز دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و ۳۰۰ هزار تومان برای سایر دهک‌ها به حساب آنان واریز خواهد شد.

 

یارانه نقدی از سال گذشته برای دهک های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک های چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان بوده است.

 


طبق قانون بودجه ۱۴۰۲ بند (د) تبصره ۱۷ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است هر شش ماه یک بار دهک درآمدی خانوارها را به‌روزرسانی کند و براساس رفتار مالی افراد و شاخص‌های مختلف رفاهی تغییرات حاصل می‌شود.

 

بر این اساس، دهک‌های درآمدی از بعد خانواری خارج و به صورت «نفری» دهک‌بندی می‌شوند تا فاصله دهک‌ها رُند و ساده شود. در گام دوم نیز آنها به صورت «صدک» آورده می‌شوند تا تحلیل بین دهک‌ها ریزتر و دقیق‌تر بررسی شوند؛ از همین رو هر دهک درآمدی تبدیل به ۱۰ قسمت و صدک می‌شود. با اجرای صدک‌بندی، ۷۹ میلیون و ۶۰۰ هزار ایرانی یارانه‌بگیر (حدود ۸۰ میلیون ایرانی) در این چرخه صدک‌بندی می‌چرخند.

 

در چند ماه گذشته همراه یارانه نقدی یارانه هجدهم هر ماه کالایی ۲۲۰ هزار تومانی نیز به یارانه بگیران پرداخت می شد که این ماه این یارانه پرداخت نشد.

در دو ماه اخیر همراه با یارانه نقدی یک یارانه مضاعف که مخصوص خرید کالا است نیز برای مشمولان واریز می شد

 


دهک بندی یارانه با کد ملی؛ بصورت غیر حضوری انجام می شود و متقاضیان دریافت یارانه برای آگاهی از دهک بندی خانوار می توانند از طریق کد ملی اقدام به یافتن دهک بندی خانوار خود کنند.

 


استعلام دهک خانوار با کد ملی ۱۴۰۳ به صورت آنلاین و از طریق سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها امکان پذیر است. افرادی که قصد اطلاع از دهک خود برای انجام امورات گوناگون از جمله تعیین مبلغ یارانه و اعتراض به آن، دریافت وام و تسهیلات یا موارد این چنینی دیگر را داشته باشند، کافی است به حساب خود در این سامانه مراجعه کنند. با توجه به طرح جدید هدفمندسازی یارانه ها و پرداخت مبالغ ۴۰۰ و ۳۰۰ هزار تومان به ترتیب برای دهک های اول تا سوم و دهک های چهارم تا دهم، بسیاری از مردم در پی استعلام دهک خانوار خود و اعتراض به آن هستند. چرا که در بسیاری از موارد، افرادی به بالاتر اعلام شدن دهک شان معترض هستند. اگر چه دهک بندی یارانه ها بر اساس اطلاعات موجود از اموال و گردش حساب خانوارها انجام می گیرد، اما گاهی اوقات امکان ثبت اشتباه اطلاعات و در نتیجه اشتباه در دهک بندی وجود دارد.

 

دهک بندی یارانه با کد ملی ۱۴۰۲

با توجه به اهمیت دهک خانوار در تعیین مبلغ یارانه ها، افراد باید اطلاع کاملی از نحوه مشاهده دهک بندی داشته باشند. به منظور تسهیل این امر، دولت امکان مشاهده وضعیت دهک بندی یارانه با کد ملی ۱۴۰۳ و اعتراض به آن را با دو روش مختلف فراهم ساخته است. از آن جایی که هر دو روش استعلام دهک درآمدی افراد به صورت آنلاین می باشد، متقاضیان بدین منظور نیازی به مراجعه حضوری نخواهند داشت.

 


البته دقت داشته باشید که دهک درآمدی خانوارها علاوه بر تعیین مبلغ یارانه، برای امورات دیگر از جمله دریافت وام و تسهیلات گوناگون هم تاثیرگذار است. به همین خاطر، در اندیشه معاصر شیوه استعلام دهک درآمدی از طریق سایت مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را به صورت کامل برای تان توضیح می دهیم. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی از نحوه ورود به سایت استعلام دهک خانوار و مشاهده وضعیت دهک بندی یارانه ها در این سامانه به دست آورید.

 


بر اساس آخرین تغییرات اعمال شده در طرح هدفمندسازی یارانه ها، مبلغ یارانه افراد بر اساس دهک شان تعیین می شود. از این رو بسیاری از یارانه بگیران با این سوال مواجه می شوند که دهک چندم هستم و نحوه استعلام آن به چه صورت است. در این رابطه باید بگوییم که امکان استعلام دهک درآمدی افراد به سادگی و از طریق مراجعه به سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها امکان پذیر است. پس متقاضیان جهت استعلام دهک خانوار با کد ملی ۱۴۰۳، می توانند در هر ساعتی از شبانه روز وارد این سامانه شده و دهک درآمدی خود را بر اساس آخرین تغییرات، مشاهده نمایند.
از آن جایی که برخی خانوارها به دهک بندی درآمدی خود و میزان یارانه تعیین شده اعتراض دارند، در این بخش نحوه ورود به سامانه دهک خانوار و استعلام وضعیت از طریق آن را به صورت مفصل بیان خواهیم کرد. برای وارد شدن به این سایت و استعلام دهک خانوار کافی است مراحل زیر را طی کنید:​

۱ابتدا باید نشانی سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها یعنی hemayat.mcls.gov.ir را در مرورگر خود قرار داده و سرچ کنید. جهت ورود به این سایت و استعلام دهک خانوار، می توانید از گوشی موبایل یا سیستم های رایانه ای استفاده کنید.

۲پس از این که آدرس فوق را سرچ کردید، مستقیما به سامانه حمایت وارد شده و تصویر زیر برای تان نمایش داده می شود. برای وارد شدن به حساب خود در این سایت و مشاهده دهک بندی یارانه با کد ملی ۱۴۰۳، از گوشه بالا و سمت چپ صفحه گزینه «ورود / ثبت نام» را بزنید.

۳با انتخاب گزینه قبل، پنجره زیر باز شده و امکان ثبت نام یا ورود را برای شما فراهم می کند. برای ورود مستقیم به حساب خود در سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، بر روی عنوان «ورود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند» کلیک کنید.

۴در گام بعد به پنجره ورودی سایت استعلام دهک خانوار منتقل شده و باید شماره تلفن همراه خود را تایید نمایید. پس شماره موبایل تان را در کادر مربوطه قرار داده و پس از وارد کردن کد امنیتی، از قسمت پایین صفحه بر روی گزینه «ارسال رمز یکبار مصرف» کلیک کنید.

۵به این ترتیب، کدی یکبار مصرف بر روی گوشی موبایل تان ارسال خواهد شد.

این کد را دریافت کرده و در جایگاه تعیین شده برای آن قرار دهید. با تایید صحیح کد، مستقیما به حساب خود در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند وارد شده و امکان استعلام دهک خانوار با کد ملی ۱۴۰۳ را خواهید داشت.

۶ پس از ورود به حساب خود در این سامانه، کمی به سمت پایین حرکت کرده و از بخش داشبورد، گزینه «مشاهده وضعیت مشمولیت یارانه و ثبت درخواست» را بزنید.

۷ در صورتی که با استفاده از کد ملی سرپرست به حساب وی وارد شده باشید، پیامی به شکل زیر را مشاهده خواهید کرد.

در این پیام دهک درآمدی شما مشخص شده و می توانید از آن مطلع شوید. در این بخش نحوه استعلام دهک خانوار با کد ملی سرپرست را به صورت کامل توضیح دادیم. بنابراین اگر قصد اطلاع از وضعیت دهک بندی درآمدی خود را داشته باشید، به راحتی می توانید به سایت مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها وارد شده و دهک خانوار خود را بر اساس جدیدترین تغییرات مشاهده کنید.
استعلام دهک خانوار با کد دستوری
نحوه مشاهده دهک بندی یارانه با کد ملی ۱۴۰۳ را بیان کردیم. بنابراین اکنون به راحتی می توانید دهک درآمدی خود را از طریق سایت مردمی سازی یارانه ها مشاهده نمایید. اما علاوه بر این، امکان استعلام وضعیت دهک بندی با استفاده از کد دستوری هم فراهم است. این شیوه یکی از ساده ترین روش های مشاهده دهک درآمدی می باشد که نیاز به اینترنت هم ندارد.

بدین منظور تنها کد ملی سرپرست خانوار نیاز بوده و البته باید به شماره تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست، دسترسی داشته باشید. همان طور که هنگام استفاده از سایت استعلام دهک خانوار هم کد ملی و شماره تلفن مورد نیاز است. جهت استفاده از کد دستوری، باید فرمت #کدملی*۴۳۸۵۷*۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی مربع) را در گوشی موبایل سرپرست شماره گیری نمایید. پس از شماره گیری کد دستوری فوق، پیامکی بر روی گوشی موبایل تان ارسال شده و دهک درآمدی خانوارتان مشخص خواهد شد.

سایت استعلام دهک خانوار

با توجه به تاثیر دهک بندی درآمدی در مبلغ یارانه افراد، بسیاری از مشمولین در پی مشاهده دهک درآمدی خود هستند. همان گونه که اشاره کردیم، امکان استعلام دهک خانوار با کد ملی ۱۴۰۳ به صورت آنلاین و از طریق سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها فراهم شده است.

از این رو متقاضیان با مراجعه به این سایت، می توانند آخرین وضعیت دهک بندی خود را مشاهده کنند. جهت این امر باید آدرس اینترنتی سامانه حمایت یعنی hemayat.mcls.gov.ir را در مرورگر خود قرار داده و سرچ کنید. در بخش ابتدایی مطلب نحوه ورود به سایت استعلام دهک خانوار و مشاهده وضعیت دهک بندی از طریق آن را به صورت کامل توضیح دادیم.

بنابراین در صورت تمایل، اکنون به راحتی می توانید وارد این سایت شده و دهک درآمدی خانوارتان را مشاهده کنید. دقت داشته باشید که ورود به این سامانه و اطلاع از وضعیت دهک بندی با گوشی موبایل یا سیستم های رایانه ای امکان پذیر است.

دهک بندی یارانه با کد ملی ۱۴۰۳

طرح هدفمندسازی یارانه ها که از چند سال قبل اجرایی شده، اکنون با تغییراتی مواجه گردیده است. به این صورت که مبلغ یارانه افراد بر اساس دهک درآمدی شان تعیین می شود. متقاضیان جهت مشاهده دهک بندی یارانه با کد ملی ۱۴۰۳ می توانند از طریق روش های مختلفی اقدام کنند. در بخش قبل، نحوه مشاهده اطلاعات خانوار با کد ملی از طریق سایت مردمی سازی و توزبع عادلانه یارانه ها یا سامانه حمایت را توضیح دادیم.

هم چنین به روش استعلام با کد دستوری پرداختیم تا در صورت عدم دسترسی به اینترنت هم امکان مشاهده دهک درآمدی خود را داشته باشید. اما علاوه بر استعلام دهک خانوار با کد دستوری و سامانه حمایت، متقاضیان می توانند با استفاده از تلفن گویا هم از دهک درآمدی خود مطلع شوند. جهت استفاده از این روش باید شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ را در تلفن خود جست و جو کرده و کد ملی و شماره تلفن سرپرست را وارد کنید.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها