آخرین اخبار
۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۰
بازدید:۱۵۱
صد آنلاین | دبیر مطبوعاتی رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به ارزشمند بودن تلاش نخست وزیر مجارستان برای درک مواضع و رفع اختلافات مسکو و کی‌یف، از ایده ترکیه برای ایجاد "پلتفرم صلح" برای اوکراین حمایت کرد و گفت: امیدواریم روابط نزدیک و متحدانه با ایران ادامه پیدا کند.
کد خبر : ۹۷۶۶۷
 

به گزارش صد آنلاین ، به نقل از خبرگزاری «تاس»، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز، دوشنبه، در جمع خبرنگاران اعلام کرد که نخست‌وزیر مجارستان، ویکتور اوربان، در تلاش است تا ماهیت اختلافات طرف‌های درگیر در بحران اوکراین را درک کند و روسیه برای این تلاش‌ها ارزش زیادی قائل است. 

 

 

 

 

پسکوف گفت: «آقای اوربان واقعاً ابتکار عمل و تلاش جدی‌ای به خرج می‌دهد تا با تکیه بر منابع اصلی، مواضع مختلف طرف‌های درگیر را مقایسه کند. ما برای تلاش‌های او ارزش زیادی قائل هستیم و رئیس‌جمهور پوتین نیز از تلاش‌ مقامات بوداپست در این زمینه قدردانی کرده است.»

وی یادآور شد که مواضع طرف‌های درگیر در بسیاری از موارد متفاوت است و نخست‌وزیر مجارستان در حال انجام کار بسیار جدی‌ است تا بفهمد دقیقاً این اختلافات در چه زمینه‌ای است. پسکوف همچنین تاکید کرد که پوتین از طریق اوربان هیچ پیامی برای رئیس‌جمهور آمریکا، جو بایدن، منتقل نکرده است.

روسیه امیدوار به ادامه روابط نزدیک با ایران در دوران رئیس‌جمهور جدید است

سخنگوی کرملین در کنفرانس مطبوعاتی خود همچنین اعلام کرد، روسیه امیدوار است که روابط نزدیک و متحدانه با ایران در دوره رئیس‌جمهور جدید، مسعود پزشکیان همچنان ادامه یابد. وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت: «ما با احترام زیادی به انتخاب مردم ایران نگاه می‌کنیم. مردم ایران حق حاکمیت خود را به نمایش گذاشتند و ما موفقیت رئیس جمهور جدید ایران را آرزو داریم.»

پسکوف با اشاره به وجود دینامیک مثبت همکاری روسیه و ایران در زمینه‌های مختلف، افزود که مسکو امیدوار است بتواند روابط مشارکتی با تهران را ادامه دهد. 

حمایت مسکو از ایده ترکیه برای ایجاد "پلتفرم صلح" برای اوکراین 

دبیر مطبوعاتی رئیس‌جمهور روسیه همچنین تاکید کرد که کرملین از نظریه ترکیه برای ایجاد "پلتفرم صلح" به منظور حل بحران اوکراین حمایت می‌کند. 

 وزیر امور خارجه ترکیه، هاکان فیدان، چند روز قبل اعلام کرد که آنکارا ایجاد پلتفرم صلح با مشارکت گسترده کشورهای مختلف و با تکیه بر دیپلماسی و گفتگوی مسالمت آمیز را ضروری می‌داند. وی همچنین تأکید کرد که ترکیه خواستار گسترش بیشتر ابتکارات صلح برای حل و فصل اوضاع اوکراین است. 

دیمیتری پسکوف در نشست خبری امروز در این رابطه توضیح داد: «ما هرگز از مذاکرات دست نکشیدیم. برعکس، ما همیشه از مذاکرات با مشارکت تمامی طرف‌های ذی‌نفع حمایت کرده‌ و خواهیم کرد. عالی خواهد بود اگر چنین پلتفرمی ایجاد شود.» 

وی همچنین اشاره کرد که رئیس‌جمهور روسیه همیشه بر ترجیح داشتن اقدامات سیاسی و دیپلماتیک برای حل بحران اوکراین تأکید دارد. 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها