آخرین اخبار
۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۶
بازدید:۸۳
با پیش بینی قیمت دلار فردا ۱۷ تیر ۱۴۰۳ در این مطلب همراه ما باشید.
کد خبر : ۹۷۲۴۸

 قیمت دلار روز شنبه با افت دو هزار تومانی به کریدور پنجم سقوط کرد و در کانال پایانی این کریدور معامله شد، اما در این محدوده کم‌تر از چند ساعت دوام نداشت و در کریدور ششم به کار خود پایان داد.

 

 

روشن شدن نتیجه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نخستین ساعات معاملاتی روز شنبه به بازار‌های مالی ریتم کاهشی داد و نوسانات در کریدور پنجم تا میانه روز ادامه داشت؛ با این حال، رشد تقاضا در پایان معاملات این روز بار دیگر دلار را در کریدور ششم نشاند. اسکناس آمریکایی در آخرین معامله روز شنبه ۱۶ تیر در کف کریدور ششم بسته شد.

 

 

معامله‌گران معتقدند ماندگاری موقت قیمت دلار در کریدور پنجم و برگشت دوباره دلار به کریدور ششم متاثر از افزایش تقاضا برای خرید اسکناس دلار بوده است. آن‌ها می‌گویند افزایش انتظارات تورمی در کوتاه‌مدت مهمترین عامل پرش‌های مقطعی قیمت دلار است.

 


پیش‌بینی قیمت دلار

کارشناسان اقتصادی در هفته‌های گذشته ریتم کاهشی بازار ارز را به دلیل خوش‌بینی‌های سیاسی و پیروزی نامزد میانه‌رو پیش‌بینی کرده بودند. آن‌ها معتقدند تاثیرپذیری بازار‌های مالی از رویداد‌های سیاسی محدود و کوتاه‌مدت است و نرخ ارز بیش از آنکه از موضوعات روانی و انتظارات تورمی خط بگیرد با متغیر‌های اقتصادی همراه می‌شود.

 

 

به نظر می‌رسد بازار ارز جایگاه خود را در چند روز آتی پیدا خواهد کرد و طی دو سه روز آینده به تعادل نسبی خواهد رسید.
تتر با افت و خیز دلار تراز شد

گفتنیست قیمت درهم روز شنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۱۴۰ تومانی ایستاد و افت ۵۰۰ تومانی داشت. قیمت تتر روی رقم ۶۰ هزار و ۴۵۰ تومانی ایستاد و کاهش هزار و ۴۰۰ تومانی داشت.

پوند انگلیس با کاهش هزار تومانی روی قیمت ۷۶ هزار و ۷۳۰ تومانی معامله شد و کاهش ۷۳۰ تومانی داشت و یورو نیز کاهش ۵۰۰ تومانی داشت و روی رقم ۶۵ هزار تومانی به کار خود پایان داد.

گفتنیست اسکناس دلار روز شنبه با رقم ۴۶ هزار و ۲۷۳ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۲۰۶ تومانی عرضه شد و بیش از ۱۰۰ تومان گران شد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها