آخرین اخبار
۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰
بازدید:۱۷۹
صد آنلاین | دبیرکل ناتو با اعلام اینکه این ائتلاف به‌دنبال تقویت دفاع موشکی بالستیک است، گفت ناتو قرار است با بسته حمایتی قابل توجه که برای اوکراین در نظر گرفته شده، موافقت کند.
کد خبر : ۹۷۰۷۰

 

به گزارش صد آنلاین ، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو گفت: «در نشست هفته آتی انتظار دارم که سران کشورهای عضو با یک بسته قابل توجه کمک به اوکراین موافقت کنند.»

 

 

 

 

 

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، او همچنین گفت انتظار دارد متحدان غربی ناتو با برنامه‌هایی برای حفظ کمک به اوکراین در سطح ۴۳.۳ میلیارد دلار در سال موافقت کنند.

دبیرکل ناتو ادامه داد: «توافق های امنیتی دوجانبه بیشتری با اوکراین انجام می‌شود. بسیاری از آن‌ها امضا شده‌اند و انتظار دارم که در این نشست هم توافق‌های بیشتری امضا شود.»

استولتنبرگ همچنین گفت که مایل است با «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان و درباره سفرش به مسکو در نشست واشنگتن صحبت کند.

او در نشست خبری پس از نشست سران ناتو در واشنگتن گفت: «مجارستان به ما درباره این دیدار اطلاع می‌دهد و این فرصت را داریم تا درباره مذاکراتی که او در مسکو داشته، صحبت کنیم»

دبیرکل ائتلاف افزود: «ناتو یک بازنگری سالانه در کمک‌های نظامی ارائه شده به کی‌یف انجام خواهد داد. کشورهای عضو تصمیماتی را برای تقویت دفاع جمعی از جمله تقویت سیستم دفاع موشکی و همچنین تقویت همکاری صنعتی دفاعی اتخاذ خواهند کرد.»

استولتنبرگ خاطرنشان کرد که در طول این اجلاس، «ائتلاف همچنین گام های بیشتری را برای تایید تعهدی بر می‌دارد که همکاری صنعتی دفاعی فراآتلانتیک را برای تقویت تولید بهبود می‌بخشد. ناتو همچنین به دنبال تقویت دفاع موشکی بالستیک هستیم».

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها