آخرین اخبار
۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۰
بازدید:۴۱۹
صد آنلاین | این در حالی است که دیوان عالی آمریکا روز جمعه با صدور حکمی یک قانون فدرال را که مالکیت سلاح گرم را برای عاملان خشونت‌های خانگی منع می‌کند، تایید کرد.
کد خبر : ۹۷۰۶۰

۳۳ کشته در جریان خشونت های روز استقلال آمریکا

به گزارش صد آنلاین ،  به نقل ایرنا از "آیریش اگزمینر" چهارم جولای ( ۱۴ تیر) از نظر تاریخی یکی از مرگبارترین روزهای سال آمریکا است. تیراندازی های متعدد در تعطیلات سال گذشته روز استقلال آمریکا بیش از ده ها کشته و بیش از ۶۰ زخمی برجای گذاشت.

 

 

 

 

 

 

دو سال پیش نیز، هفت نفر در تیراندازی دسته جمعی در راهپیمایی ۴ جولای در نزدیکی شیکاگو کشته شدند.

خشونت و تیراندازی های دسته جمعی اغلب در آمریکا در ماه های تابستان افزایش می یابد زیرا افراد بیشتری برای رویدادهای اجتماعی حضور می یابند، مدارس نوجوانان تعطیل می شوند و دمای هوای گرم تر می شود.

شیکاگو سان تایمز گزارش داد که تنها در شیکاگو، ۱۱ نفر در تیراندازی در طول تعطیلات ۴ جولای کشته و ۵۵ نفر زخمی شده اند.

این خشونت شامل تیراندازی دسته جمعی در روز پنجشنبه بود که دو زن و یک پسر هشت ساله را قربانی کرد.

راندون جانسون شهردار شیکاگو گفت خشونت اخیر "شهر ما را در حالت غم و اندوه قرار داده است. "

پس از این تیراندازی، در نیمه شب جمعه، هشت نفر در محله ایتالیای کوچک شیکاگو زخمی شدند.

به گزارش ایرنا ،سازمان «آرشیو خشونت مسلحانه» سال گذشته میلادی بیش از ۴۰ هزار مورد مرگ بر اثر سلاح گرم را ثبت کرده است. تلاش برای محدود کردن سلاح در این کشور همواره با مخالفت‌های در میان سیاستمداران و لابی‌های سلاح روبرو بوده است.

این در حالی است که دیوان عالی آمریکا روز جمعه با صدور حکمی یک قانون فدرال را که مالکیت سلاح گرم را برای عاملان خشونت‌های خانگی منع می‌کند، تایید کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از تصمیم دیوان عالی استقبال کرد و گفت: بر اساس این رای، بازماندگان خشونت‌های خانگی می‌توانند همچون سه دهه گذشته از حمایت‌های حیاتی برخوردار باشند.

وی افزود که همچنان «قاطعانه متعهد است» که به خشونت علیه زنان پایان دهد و کنگره را بر آن خواهد داشت تا «همه‌گیری خشونت مسلحانه را که جامعه ما را از هم گسیخته است، پایان دهد.»

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها