آخرین اخبار
بازدید:۱۲۶
مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران از ساعت هشت صبح امروز آغاز شده است و رسانه‌های بین‌المللی با معرفی نامزدهای انتخابات، به پوشش گسترده این انتخابات پرداختند.
کد خبر : ۹۷۰۰۸

مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران از ساعت هشت صبح امروز آغاز شده است و رسانه‌های بین‌المللی با معرفی نامزدهای انتخابات، به پوشش گسترده این انتخابات پرداختند.

 


بازتاب انتخابات ریاست جمهوری ایران در رسانه‌های خارجی

 

 

شبکه خبری المیادین با پوشش خبری مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در ایران حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین دقایق رأی‌گیری در مرحله‌ی دوم انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حسینیه امام خمینی(ره) و انداحتن رأی ایشان به صندوق را پوشش داد.

این شبکه خبری همچنین سخنان رهبری بعد از انداختن رایشان به صندوق را منعکس کرد و از قول معظم‌له نوشت: در مرحله دوم انتخابات مردم باید همتشان بیشتر باشد تا کار را تمام کنند و فردا رئیس‌جمهورمان را داشته باشیم.

این شبکه این دوره از انتخابات را برای ایرانی‌ها «سرنوشت ساز» خواند و از رفتن مردم به پای صندوق‌های رای در اولین ساعت رای گیری خبر داد.

شبکه الجزیره قطر هم خبر آغاز مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری را در ایران بازتاب داد.

شبکه خبری اسپوتنیک روسیه هم از قول وزارت کشور از آغاز فرایند مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در سراسر ایران گزارش داد.

 الفرات نیوز عراق نیز اعلام کرد که دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران شروع شده است.

این رسانه عراقی در ادامه از صف طولانی رای دهندگان در شهر قم ایران طی دقایق نخست فرایند رای گیری خبر داد.

شبکه المسیره یمن نیز گزارش داد: دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران آغاز شد و امام خامنه ای رای خود را در دور سرنوشت ساز از رقابت های انتخاباتی به صندوق انداختند.

تلویزیون مرکزی چین نیز در تارنمای خبری خود نوشت: مردم ایران روز جمعه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بین مسعود پزشکیان وزیر اسبق بهداشت ایران و سعید جلیلی، مذاکره کننده ارشد سابق هسته‌ای یک نفر را انتخاب خواهند کرد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه، با بازتاب این دور از رقابت‌ها نوشت: مردم ایران از صبح امروز و برای اولین بار پس از ۱۹ سال (انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴)، برای حضور در دور دوم انتخابات به پای صندوق‌های رای رفتند.

روند رای دهی ۱۰ ساعت در نظر گرفته شده است ولی به احتمال زیاد توسط وزارت کشور که مدیریت انتخابات را بر عهده دارد، تمدید خواهد شد تا رای دهندگان بیشتری در آن شرکت کنند. در انتخابات مرحله قبل، رای گیری سه بار تمدید شد و نیمه شب به پایان رسید و مشارکت رای دهندگان ۴۰ درصد بود.

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود با اشاره به شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، نوشت: مردم ایران روز جمعه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران برای جایگزینی سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور فقید که در اردیبهشت‌ماه در سانحه سقوط بالگرد جان خود را از دست داد، به پای صندوق‌های رای می‌روند.

این خبرگزاری همچنین به پخش زنده فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از مشارکت در انتخابات پرداخت.

این رسانه افزود: در رای گیری هفته گذشته محمدباقر قالیباف، رئیس محافظه‌کار مجلس، با ۱۳.۸ درصد در جایگاه سوم قرار گرفت و مصطفی پورمحمدی وزیر اسبق کشور کمتر از یک درصد آرا را کسب کرد.

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها