آخرین اخبار
۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۶
بازدید:۸۳۶
صد آنلاین | کره شمالی در یک رژه نظامی عظیم در پیونگ یانگ، بزرگ‌ترین موشک‌های بالستیک قاره پیما (ICBMs) را به نمایش گذاشته که به گفته تحلیلگران می‌تواند سیستم دفاعی آمریکا را به چالش بکشد. حضور دختر کم سن و سال کیم جونگ اون نیز در این رویداد خبرساز شده است.
کد خبر : ۹۶۹۲۲
 

به گزارش صد آنلاین ، کیم جو آئه در رسانه‌های کره شمالی به عنوان دختر «بسیار محبوب» کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) معرفی می‌شود، از زمانی که در حدود ۹ سالگی در اواخر ۲۰۲۲ به طور عمومی معرفی شد، در رویدادهای مختلفی همراه پدرش دیده شده است. از آنجایی که معرفی اعضای خانواده در این کشور معمولاً نشانه‌ای از جانشینی است، این تصور به طور گسترده‌ای به وجود آمده که این دختر نوجوان قرار است رهر بعدی کره شمالی باشد.

 

دختر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

کیم جو آئه اولین بار در سال 2013 به عنوان دختر کیم جونگ اون شناخته شد، زمانی که دنیس رادمن، ستاره سابق بسکتبال، به طور تصادفی نام او را فاش کرد و گفت که او را در آغوش گرفته است و با خانم ری (سول-جو، همسر کیم) صحبت کرده است.

به گزارش فرادید، او به گاردین گفته بود: «من بچه‌شان جو آئه را در آغوش گرفتم و با خانم ری صحبت کردم. او پدر خوبی است و خانواده زیبایی دارد. کیم مرد بزرگی است، او بسکتبال را دوست دارد و به ساختن اعتماد و تفاهم از طریق ورزش و تبادل فرهنگی علاقه‌مند است»

آیا نام او واقعاً کیم جو آئه است؟

کره شمالی

در حالی که دختر کیم جونگ اون به نام جو آئه شناخته می‌شود، سال گذشته بیزینس اینسایدر نقل قولی از یک جاسوس بازنشسته کره جنوبی منتشر کرد که گفته بود رادمن نام کودک را در مصاحبه گاردین اشتباه گفته است.

طبق گفته این افسر اطلاعاتی سابق، احتمالاً نام او یون-جو است و این اشتباهی در ارتباط بین کیم و رادمن بوده که منجر به استفاده اشتباه از این نام در رسانه‌ها شده است. با این حال، رادیو آسیای آزاد سال گذشته گزارش داد که سایر شهروندان کره شمالی که نامشان نام «جو آئه» بوده، مجبور به تغییر نام خود شده‌اند؛ موضوعی که نشان می‌دهد نام اصلی او درست بوده است.

فرزند اول رهبر کره شمالی، پسر است

دختری که در کنار «موشک» معرفی شد

کیم جو آئه در نوامبر ۲۰۲۲ در آزمایش یک موشک بالستیک قاره‌پیما، در مکانی نامشخص در کره شمالی، اولین حضور عمومی خود را داشت. او شلوار مشکی و یک ژاکت پفی سفید با کفش‌های قرمز پوشیده بود و کنار پدرش راه می‌رفت؛ حالتی که نشان‌دهنده رابطه نزدیک آن‌ها بود. جو آئه توسط رسانه‌های دولتی کره شمالی به عنوان «بسیار محبوب» یا «فرزند عزیز» کیم جونگ اون معرفی شده است.

کیم جونگ اون و دخترش

مفسران کره شمالی توضیح داده‌اند که حضور عمومی جو آئه، از جمله در آزمایش موشک‌های بالستیک کره شمالی، به دقت طراحی شده است تا پیامی از قدرت و اقتدار را به نمایش بگذارد.

الجزیره سال گذشته از فیودور ترتیتسکی، یکی از محققان برجسته کره شمالی، نقل قول کرد که گفت: «وارث آینده به عنوان نمادی از قدرت معرفی شده است زیرا اولین بار او در کنار موشک‌ها ظاهر شد و موشک‌ها احتمالاً بزرگترین نماد قدرت نظامی کره شمالی هستند». ترتیتسکی ادامه داد: «ایده این است که نشان دهند چقدر ما ثبات داریم. هیچ کس نمی‌تواند به ما حمله کند زیرا ما این موشک‌ها را داریم و سیستم ما می‌تواند برای نسل‌های بعدی دوام بیاورد».

زندگی کیم جو آئه

اطلاعات زیادی در مورد زندگی جو آئه در دسترس نیست. بر اساس اطلاعات سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی، او در خانه آموزش می‌بیند و به اسب‌سواری، شنا و اسکی علاقه دارد. اگرچه پدرش او را رسماً به عنوان وارث معرفی نکرده است، اما حضور استراتژیک او در رویدادهای مختلف نشان می‌دهد که او برای رهبری آینده آماده می‌شود.

تصاویر گردنبد عجیب همسر رهبر کره شمالی

همسر کیم جونگ اون در ضیافتی که در روز برگزاری رژه بزرگ اتمی شرکت کرده بود، گردنبندی عجیب به گردن داشت.

این رژه در هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس نیروهای مسلح کره شمالی برگزار شد. تصویری از همسر کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی را روزنامه دیلی میل به نمایش گذاشت که نشان می‌داد چیزی شبیه به موشک بالستیک بین قاره‌ای بر گردن ری سول جو دیده می‌شود.

 

رادار آنلاین پیشتر گزارش کرده بود که رژه نظامی کره شمالی روز چهارشنبه قریب به یکسال پس از آن انجام شده که کیم جونگ اون یک فیلم به سبک فیلم‌های هالیوودی برای رونمایی از نوع جدیدی از موشک بالستیک قاره پیمای خود منتشر کرد.

این عکس همچنین شامل دختر خردسال رهبری کره شمالی، "کیم جو آئه" می‌شود که گمان می‌رود حدود ۹ یا ۱۰ ساله باشد. همچنین گزارش‌هایی نیز منتشر شده مبنی بر اینکه کیم جونگ اون طیف وسیعی از تسلیحات هسته‌ای و موشک‌های بالستیک قاره‌پیما را در طول رژه به نمایش گذاشته است که شامل یک "موشک بالستیک قاره پیمای جدید با سوخت جامد" است.

تصاویری از دختر رهبر کره شمالی با کت و دامن و موشک‌های هسته‌ای

آنکیت پاندا، یک تحلیلگر نظامی مستقر در ایالات متحده، گفت: آنها در این رژه تعداد بیشتری از موشک‌های قاره پیما را نسبت به قبل به نمایش گذاشتند که مطابق با دستورالعمل کیم جونگ اون در مورد تولید انبوه تسلیحات هسته‌ای و سیستم‌های ارسال است.

او روز چهارشنبه در کنار کیم جونگ اون در یک رژه نظامی عظیم ظاهر شد، جایی که رسانه‌های دولتی نشان دادند که با مادرش، ری سول جو، در راس فرماندهان نظامی حرکت می‌کردند، آبمیوه می‌نوشیدند و هنگام مشاهده وقایع در گوش یکدیگر صحبت می‌کردند.

یک روز قبل، ری و دخترش بار دیگر در کنار کیم بودند، در حالی که او در یک ضیافت مجلل به مناسبت سالگرد تأسیس ارتش این هفته، در میان فرماندهان نظامی حضور داشت.

پروفسور میسون ریچی مسئول مطالعات خارجی دانشگاه هانکوک در سئول گفت: با تمام آنچه می‌دانیم کیم خیلی به دخترش علاقه‌مند است و هر چه بیشتر ظاهر می‌شود، بیشتر به نظر می‌رسد که او یا به طور کامل برای رهبری آماده شده است یا حداقل به عنوان یک احتمال درنظر گرفته شده است.

وی افزود: آنچه واضح‌تر است این پیام است که سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی برای آیندگان است و او نیز بخشی از آن است.

توجه محافل رسانه ای به دختر رهبر کره شمالی

این دختر از زمانی که سال گذشته برای اولین بار در یک آزمایش موشکی در کنار پدرش کیم حضور داشت، مورد توجه قرار گرفت.

راشل مین یونگ لی، کارشناس امور کره شمالی هم گفت که زود است به این نتیجه برسیم که جو آئه برای رهبری آماده می‌شود، اما حضور او در رویداد‌های منحصرا نظامی نشان می‌دهد که هدف اصلی تاکید بر اهمیت و توسعه مداوم تسلیحات برای امنیت نسل‌های آینده است.

وی گفت: رهبری کره شمالی احتمالاً باید این موضوع را مطرح کند که چرا این کشور باید به سرمایه گذاری در دفاع ملی با وجود شرایط اقتصادی وخیم ادامه دهد؛ و هیچ تبلیغاتی نمی‌تواند قوی‌تر از دختر جوان کیم برای انتقال این پیام باشد.

کره شمالی در یک رژه نظامی عظیم در پیونگ یانگ، بزرگ‌ترین موشک‌های بالستیک قاره پیما (ICBMs) را به نمایش گذاشته که به گفته تحلیلگران می‌تواند سیستم دفاعی آمریکا را به چالش بکشد.

این رژه شب گذشته و به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس نیرو‌های مسلح کره شمالی برگزار شد. در این رژه نظامی حدود ۱۲ فروند موشک‌های بالستیک دور برد به نمایش گذاشته شد. شمار موشک‌های دوربرد این رژه باعث ایجاد نگرانی‌هایی شده است.

تحلیلگران می‌گویند که چنین تعدادی از این نوع موشک‌ها که در تئوری می‌توانند تا آمریکا برد داشته باشند، بطور بالقوه می‌توانند دفاع هسته‌ای ایالات متحده را در صورتی که هر موشک چندین کلاهک جنگی داشته باشد، تحت تاثیر قرار دهد.

رسانه‌های کره شمالی هر چند جزئیاتی از موشک‌های قاره پیما ارائه نکرده‌اند، اما در عین حال گفتند که چنین زرادخانه‌ای قابلیت بازدارندگی جنگی و ضد حمله قدرتمند این کشور را نشان می‌دهد.

تصاویر رسانه‌های کره شمالی از این رژه نظامی بیش از ۱۲ موشک قاره پیما را نشان می‌دهد که در میدان مرکزی پیونگ یانگ با همراهی ارتشی از سربازان پیاده در حال حرکت هستند.

برخی از تحلیلگران نظامی می‌گویند که در این رژه موشک قاره پیمای جدید این کشور که با سوخت جامد کار می‌کند هم به نمایش گذاشته شده است.

موشک‌های با سوخت جامد در مقایسه با موشک‌های با سوخت مایع سریع‌تر پرتاب می‌شوند و دفاع در مقابل آن‌ها هم سخت‌تر است.

با این حال رژیم کره شمالی هرگز موشک‌های دوربرد با سوخت جامد را با موفقیت آزمایش نکرده است.

 

 
 
 
 
 
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها