۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۳۷
بازدید:۱۵۴
صد آنلاین | با گذشت ۲۷۲ روز از جنگ در غزه، منابع فلسطینی از پاسخ حماس به طرح کشورهای میانجی برای آتش‌بس خبر می‌دهند، پاسخی که قرار است کابینه نتانیاهو آن را امروز بررسی کند.
کد خبر : ۹۶۷۸۳
 

به گزارش صد آنلاین ، 272 روز از جنگ در غزه می‌گذرد و همچنان ارتش اسرائیل هیچ چشم‌اندازی برای تحقق اهداف خود نمی‌بیند؛ نه اسرای اسرائیلی آزاد شده‌اند و نه شاکله نظامی حماس از بین رفته است و حتی روزهای گذشته برای اشغالگران جزو پرتلفات‌ترین روزهای جنگ بود.

 

 

 

 

در این میان جنبش مقاومت اسلامی حماس اعلام کرد که افکار و ایده‌هایی را با طرف‌های واسطه برای دستیابی به توافقی برای توقف جنگ علیه ملت فلسطین بررسی کرده و پاسخ خود را به اطلاع مصر و قطر رسانده است. دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که قطر و مصر پاسخ حماس به طرح مبادله اسرا و آتش‌بس را تحویل این رژیم دادند و این رژیم قرار است آن را بررسی کرده و پاسخ خود را برای طرف‌های واسطه ارسال کند.

روز 271 طوفان‌الاقصی|4 شهید در حمله پهپادی در کرانه باختری

مهمترین تحولات روز 272 عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

********************************************************

 

06:00- آواره شدن 1.9 میلیون نفر در غزه

دفتر هماهنگی امور بشری در فلسطین (زیرمجموعه سازمان ملل) از آواره شدن 1.9 میلیون نفر در غزه خبر داد و گفت که از هر 10 نفر 9 نفرشان حداقل یک بار مجبور شده‌اند محل زندگی خود را ترک کنند.

به گفته این نهاد، حدود 110 هزار نفر از اهالی غزه پیش از بسته شدن گذرگاه رفح به مصر فرار کرده‌اند.

05:28-حمله هوایی و توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به جنوب لبنان

 منابع لبنانی از حمله توپخانه‌ای ارتش اشغالگر به منطقه «وادی برغز» و حمله هوایی به حومه روستای «السریره» در جنوب لبنان خبر دادند.

04:10-شبکه MSNBC آمریکا: موشک‌های حزب‌الله تمامی مناطق اسرائیل را هدف قرار خواهند داد

شبکه MSNBC آمریکا در گزارشی در خصوص قدرت حزب‌الله لبنان در جنگ احتمالی با رژیم اسرائیل گفت که حزب‌الله اکنون 200 هزار موشک در اختیار دارد که برخی از آن‌ها هر نقطه‌‌ای که حزب‌الله بخواهد را هدف قرار خواهند داد.

این شبکه افزود: «حزب‌الله در سال 2006 یک شکست راهبردی را بر اسرائیل متحمل کرد، اما جنگ بعدی طوری خواهد بود که جنگ 2006 یک نبرد آرام به نظر برسد».

شبکه MSNBC  تأکید کرد: «حزب الله در سال 2024، بزرگتر، مسلح‌تر، با تجربه‌تر و از نظر سیاسی قوی‌تر از حزب الله در سال 2006 است».

01:15- نیویورک تایمز: قطر پاسخ مثبتی از حماس در خصوص طرح جو بایدن دریافت کرده است

نیویورک تایمز به نقل از یک مقام مطلع قطری نوشت که دوحه پاسخ مثبتی از حماس درباره پیشنهاد آتش‌بس جو بایدن دریافت کرده است. نیویورک تایمز همچنین نوشت که بنیامین نتانیاهو در گفت‌وگو با برخی نمایندگان کنست در خصوص توقف جنگ ابراز تمایل کرده است.

00:50- تماس اسماعیل هنیه با مصر، قطر و ترکیه

جنبش حماس در بیانیه‌ای از تماس تلفنی اسماعیل هنیه با مقامات مصر و قطر به عنوان میانجی‌گران مذاکرات آتش‌بس خبر داد. هنیه همچنین با مقامات ترکیه نیز در خصوص آخرین تحولات مربوط به مذاکرات گفت‌و‌گو کرده است.

حماس تأکید کرد که این جنبش با انگیزه و روحیه بالایی در حال پیشبرد مذاکرات است.

00:33- شهادت 2 دختربچه در بمباران هوایی اسرائیل در غزه

در حمله هوایی ارتش اشغالگر اسرائیل در خیابان «یافا» در محله الدرج واقع در مرکز غزه، تاکنون شهادت 2 دختربچه و مجروحیت 17 تن دیگر گزارش شده است.

00:00- پاسخ حماس به طرح پیشنهادی واسطه‌ها برای آتش‌بس

 جنبش مقاومت اسلامی حماس اعلام کرد که افکار و ایده‌هایی را با طرف‌های واسطه برای دستیابی به توافقی برای توقف جنگ علیه ملت فلسطین بررسی کرده است.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که قطر و مصر پاسخ حماس به طرح مبادله اسرا و آتش‌بس را تحویل این رژیم دادند و این رژیم قرار است آن را بررسی کرده و پاسخ خود را برای طرف‌های واسطه ارسال کند.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها