آخرین اخبار
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۲
بازدید:۲۹۰
صد آنلاین | هفت منبع ارشد در کارزار بایدن، کاخ سفید و کمیته ملی دموکرات‌ها روز چهارشنبه اعلام کردند که «کامالا هریس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا، برترین گزینه جایگزینی «جو بایدن» در صورت کناره‌گیری از انتخابات ریاست جمهوری است.
کد خبر : ۹۶۷۲۶

به گزارش صد آنلاین ، عملکرد ضعیف و نامنسجم بایدن در اولین مناظره با رقیب جمهوری‌خواهش دونالد ترامپ، موجی از وحشت را در داخل حزب دموکرات برانگیخته است. 

 

هریس؛ اولین گزینه جایگزینی بایدن در صورت کناره‌گیری

 

برخی از دموکرات‌های تاثیرگذار به جای بایدن، گزینه‌های دیگری همچون هریس را مطرح کرده‌اند. به گفته منابع اگر هریس برای نامزدی در انتخابات داوطلب شود، پول‌های جمع‌آوری شده توسط کارزار بایدن و همچنین زیرساخت‌های این کارزار به او اعطا خواهد شد.

در یک نظرسنجی که روز سه‌شنبه منتشر شد، هریس اختلافی یک درصدی با دونالد ترامپ داشت و این نتیجه از نظر آماری به اندازه بایدن قوی بود.

جیم کلایبرن، نماینده کنگره که کلید پیروزی بایدن در سال ۲۰۲۰ بود، به «ام اس ان بی سی» گفت که اگر بایدن کنار برود، از هریس برای نامزدی دموکرات‌ها حمایت خواهد کرد.

مایکل تروجیلو، استراتژیست دموکرات از کالیفرنیا که در کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۶ کار کرده است، گفت: «تقریباً غیرممکن است که کسی بتواند نامزدی را از معاون رئیس‌جمهور بگیرد.»

سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت که بایدن فقط یک «شب بد» در مناظره داشت و به ادامه ارائه دلایل خود برای انتخاب مجدد به مردم آمریکا خواهد پرداخت.

دونا برازایل، رئیس موقت سابق کمیته ملی دموکرات‌ها - که در کنوانسیون دموکرات‌های امسال در ماه اوت نقش کلیدی در کمیته دارد - گفت کسی که می‌تواند بلافاصله در صورت تصمیم بایدن برای عدم نامزدی، جای او را بگیرد، هریس است.

ایالات متحده هرگز یک رئیس‌جمهور زن انتخاب نکرده است و هریس بیشتر وقت خود را به عنوان معاون رئیس‌جمهور گذرانده است.

سه حامی مالی دموکرات - که اخیراً برای کناره‌گیری بایدن فشار آورده بودند -  این هفته گفتند که فکر می‌کنندکه نادیده گرفتن هریس «غیرممکن» باشد.

با تمام این اوصاف کارزار انتخاباتی بایدن موضع خود را حفظ کرده است. استفانی کاتر، معاون مدیر کارزار سابق رئیس‌جمهور باراک اوباما گفت: «رئیس‌جمهور بایدن نامزد است و او همچنان نامزد خواهد ماند.»

او در بیانیه‌ای گفت: «به کسانی که به دنبال نوعی مبارزه درون حزبی هستند، می‌گویم که مراقب باشید چه آرزویی می‌کنید زیرا اطمینان دارم که ترامپ پیروز خواهد شد.»

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها