آخرین اخبار
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۶
همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی معطل چیست؟
بازدید:۷۲۹
طبق آخرین تصمیمی که درباره حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گرفته شده است، قرار است بابت سه ماه، به صورت علی‌الحساب سه میلیون تومان به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شود.
کد خبر : ۹۶۶۴۵

 

سرنوشت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در حالی همچنان نامعلوم و در هاله ای ‌از ابهام است که منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دیگر از محل افزایش یک درصد ارزش افزوده تعیین شده است.

 

 

براین اساس و طبق آخرین تصمیمی که درباره حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دولت سیزدهم گرفته شده است، واریز مبالغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق که مبلغ آن یک میلیون در نظر گرفته شده و از این رو قرار است بابت سه ماه، سه میلیون تومان به صورت علی‌الحساب به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شود.

 

 

البته از سوی دیگر طبق آنچه که مخبر، سرپرست ریاست جمهوری اعلام کرده، هنوز زمان واریز آن فرا نرسیده است.

 

 

چندی پیش نیز داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه خبری خوش برای بازنشستگان را منتشر کرد که با گذشت زمان مشخص شد مخاطب این خبر، بازنشستگان کشوری هستند نه بازنشستگان تامین اجتماعی!

 

 

براین اساس و طبق مصوبه قانون بودجه سال 1403 که به بند الحاقی یک ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه اشاره دارد، دولت بر این امر مکلف است به منظور عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و نیز متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر مشمول کسور شاغلان مشابه و همتراز، تا پایان سال سوم برنامه اقدام لازم در این زمینه را به عمل آورد.

 

 

گفتنی است، این افزایش از سال ۱۴۰۳ در سال اول معادل ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم هر کدام ۳۰ درصد مابه‌التفاوت تا ۹۰ درصد یاد شده خواهد بود.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها