۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۵
بازدید:۶۵
صد آنلاین | نیویورک تایمز نوشت که رئیس جمهور آمریکا به طور مستقیم نتانیاهو را تهدید کرده بود در صورت حمله به ایران تنها خواهد بود.
کد خبر : ۹۶۵۲۵

به گزارش صد آنلاین ،  نیویورک تایمز در یک افشاگری نوشت: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره حمله به ایران به وی هشدار داده بوده است.

 

 

 

 

بر این اساس، بایدن پس از حمله ماه آوریل ایران به رژیم صهیونیستی در پاسخ به حمله تل آویو به کنسولگری تهران در دمشق خطاب به نتانیاهو گفته بود: «بگذار شفاف بگویم. اگر اقدام به حمله بزرگ به ایران کنی در مقابل این کشور تنها خواهی بود.»

یکی از بزرگترین نگرانی‌ها در میان کشورهای غربی از جمله آمریکا این بود که رژیم صهیونیستی پس از حمله ایران به یک حمله بزرگ اقدام کند؛ اقدامی که تهران وعده داده بود به صورت جدی‌تر به آن پاسخ خواهد داد.

نگرانی از گسترش منازعه از مهمترین مواردی بود که جو بایدن را بر آن داشته بود تا نتانیاهو را تهدید کند در صورتی که بخواهد حمله گسترده‌ای به ایران ترتیب دهد، آمریکا در کنار این رژیم نخواهد ایستاد. در نهایت نیز تهدید نتانیاهو مؤثر واقع شد و این رژیم حمله گسترده ایران که با بیش از ۳۰۰ موشک و پهپاد انجام شد را پاسخ نداد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها