آخرین اخبار
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۴۲
بازدید:۱۰۲
صد انلاین | یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا شرط پیوستن اوکراین به پیمان ناتو را انجام اقدامات بیشتر برای مقابله با فساد داخلی در این کشور عنوان کرد.
کد خبر : ۹۶۴۹۰
 

به گزارش صد انلاین ، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا با اشاره به نشست پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در واشنگتن، گفت که قرار نیست در این نشست از اوکراین برای عضویت در ناتو دعوت شود.

 

 

 

 

او به روزنامه تلگراف گفت: «در نشست واشنگتن از اوکراین خواسته خواهد شد تا "گام‌های بیشتری" برای مبارزه با فساد داخلی بردارد، پیش ار ورود به مذاکرات عضویت اوکراین در ناتو باید این کارها انجام شود». این مقام آمریکایی تأکید کرد که این موضع در بیانیه کتبی نشست واشنگتن، گنجانده خواهد شد.

مسأله فساد گسترده در دولت زلنسکی از ابتدای جنگ اوکراین مورد توجه محافل غربی قرار داشته و بسیاری در خصوص سرنوشت میلیاردها دلار کمک‌های مالی به کی‌یف ابراز تردید کرده‌اند؛ تا جایی که برخی از سلاح‌های ارسالی برای ارتش اوکراین سر از بازار سیاه یا کشورهایی دیگر در می‌آورد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا به تلگراف گفت که مسأله مبارزه با فساد برای مقامات کشورهای عضو ناتو که اهمیت بالایی دارد.

در فوریه گذشته نیز سرویس امنیت اوکراین (SBU) در بیانیه‌ای از کشف یک اختلاس بزرگ 40 میلیون دلاری در این کشور خبر داد که تنی چند از مقامات عالی‌رتبه وزارت دفاع اوکراین و یک سازنده خصوصی اسلحه در این کشور در آن دست داشتند.

 

 

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها