آخرین اخبار
۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۰
بازدید:۷۱
  صد انلاین | کره‌شمالی اعلام کرد که یک موشک بالستیک تاکتیکی را با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای ۴.۵ تُنی با موفقیت آزمایش کرده است.
کد خبر : ۹۶۴۵۴


 

به گزارش صد انلاین ، کره‌جنوبی روز دوشنبه خبر داده بود که همسایه شمالی این کشور، دو موشک بالستیک پرتاب کرده که یکی از آنها اندکی پس از پرتاب، احتمالاً سقوط کرده است. حالا خبرگزاری مرکزی کره‌شمالی اعلام کرده است که این کشور یک موشک بالستیک تاکتیکی قادر به حمل کلاهک فوق بزرگ با وزن ۴.۵ تُن را با موفقیت آزمایش کرده است. با این حال، در خبری که خبرگزاری مرکزی کره‌شمالی منتشر کرده است، مشخص نیست که آیا دو موشک پرتاب شده است یا خیر و در توضیحات مطلب موشک نیز از حالت مفرد استفاده کرده است. در خبر منتشره آمده است آزمایش موشک بالستیک تاکتیکی جدید به نام «هوآسونگف و-۱۱ دا -۴.۵» با یک کلاهک شبیه‌سازی‌شده سنگین به منظور سنجش و تایید ثبات و دقت پروازی، با موفقیت انجام شد. «لی سونگ‌جون»، سخنگوی ستاد مشترک ارتش سئول، مدعی شده بود که گزارش کره‌شمالی درباره آزمایش موشکی احتمالاً «فریب» است زیرا یکی از آنها به طور غیرعادی در حال پرواز بوده است!

 

 

 


یک مقام نظامی کره‌جنوبی نیز اعلام کرد که ارتش این کشور رزمایش‌های توپخانه‌ای را در فواصل پنج کیلومتری خط مرزی نظامی در منطقه غیرنظامی دو کره، برگزار کرده است. برگزاری چنین رزمایش‌هایی در نزدیکی مرز دو کره همزمان با تعلیق پیمان نظامی بین پیونگ‌یانگ و سئول تداوم یافته است. سئول پس از آنکه مدعی شد پیونگ‌یانگ صدها بالون حاوی زباله و فضولات را به سمت آسمان کره‌جنوبی فرستاده است، این پیمان را تعلیق کرد.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها