آخرین اخبار
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۳۴
بازدید:۲۱۳
صد انلاین | مجله فوربس، در سپتامبر امسال، ایلان ماسک 52‌ساله را با ثروت 230 میلیارد دلاری به‌عنوان ثروتمندترین مرد روی زمین معرفی کرد. ماسک راه درازی را پیموده است. او که در سال 1971 در آفریقای جنوبی از یک تاجر آفریقای جنوبی، ارول ماسک‌ و مدل کانادایی، می‌ ماسک به دنیا آمد، در سال 1994 به کانادا و سپس ایالات متحده آمریکا نقل مکان کرد؛ جایی که پی‌پال را راه‌اندازی کرد. ثابت کرد‌ او مالک برندهای جهانی مانند تسلا، توییتر، اسپیس ایکس، نورالینک و Open AI است‌.
کد خبر : ۹۵۹۲۳
 

به گزارش صد آنلاین ، مجله فوربس، در سپتامبر امسال، ایلان ماسک 52‌ساله را با ثروت 230 میلیارد دلاری به‌عنوان ثروتمندترین مرد روی زمین معرفی کرد. ماسک راه درازی را پیموده است. او که در سال 1971 در آفریقای جنوبی از یک تاجر آفریقای جنوبی، ارول ماسک‌ و مدل کانادایی، می‌ ماسک به دنیا آمد، در سال 1994 به کانادا و سپس ایالات متحده آمریکا نقل مکان کرد؛ جایی که پی‌پال را راه‌اندازی کرد. ثابت کرد‌ او مالک برندهای جهانی مانند تسلا، توییتر، اسپیس ایکس، نورالینک و Open AI است‌.

 

ماسک در میان دلارها

 

 

 

 

 

طبق اعلام رسانه‌ها، ثروت خالص او در سال 2023 از ۲۱۰٫۳ میلیارد دلار آمریکا گذشت. ایلان ماسک برای جشن تبدیل‌شدن به ثروتمندترین مرد جهان، اتاقی را که در خانه‌اش پول نگهداری می‌کند، به نمایش گذاشت.

عکس بحث‌برانگیز از او در میان تعداد زیادی اسکناس دلار منتشر شده که برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی جهان این حرکت او را نوعی فخر‌فروشی دانسته و از او انتقاد کردند. برخی هم معتقدند این عکس با هوش مصنوعی درست شده است، به همین خاطر در موتورهای جست‌وجوگر قابل دسترسی نیست‌. ماسک البته در این مدت رفتارهایی همراه با شگفتی داشته است؛ از‌جمله نحوه زندگی مشترک او با مسائل مختلفی همراه است. به‌تازگی خبر تولد دوازدهمین ‌فرزند او منتشر شده است. این سومین فرزند او از «‌شیون زیلیس»، یکی از مدیران ارشد نورالینک است. هنوز نام و جنسیت فرزند او فاش نشده است. او به مخفی‌کردن فرزندش متهم شده است‌. پیش از این بلومبرگ گزارشی تهیه کرده بود که در آن اعلام شده بود‌ «‌‌ایلان می‌خواهد شما بچه‌های بیشتری داشته باشید»‌. این گزارش به نگرانی‌های ماسک درباره کاهش جمعیت پرداخته بود؛ چرا‌که ماسک قبلا توییت کرده بود: «کاهش نرخ زاد و ولد بزرگ‌ترین خطر برای بشریت است‌». از نظر او این خطر بزرگ‌تر از «گرمایش جهانی» است. ماسک با تولد فرزندان متعدد قصد دارد کمی از این نگرانی را کاهش دهد. ماسک سه فرزند با «گرایمز»، خواننده آمریکایی دارد. «گرایمز» در حال حاضر در دعوای حقوقی با ماسک به سر می‌برد و او را به خاطر حق سرپرستی سه فرزندشان به دادگاه کشانده است. ایلان ماسک یک فرزندش را نیز از دست داده است. او پس از ازدواج در ژانویه ۲۰۰۰‌ با‌ جاستین ویلسون، نویسنده کانادایی، در سال ۲۰۰۲ صاحب فرزندی به نام نوادا الکساندر شدند. نوادا در ۱۰‌هفتگی بر اثر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد درگذشت‌.

 

 
 
 
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها