آخرین اخبار
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۵
آغاز فروش اقساطی محصول پرفروش سایپا + اقساط 30 ماهه
بازدید:۱۱۵
شاهین سایپا یک گزینه جذاب در بازار خودروهای ایران به شمار می‌رود که ترکیبی از طراحی مدرن، امکانات مناسب و پیشرانه توربوشارژ را به همراه دارد.
کد خبر : ۹۵۸۸۵

قیمت شاهین دنده‌ای در فروش اقساطی 719 میلیون تومان و قیمت شاهین اتوماتیک 813 میلیون تومان است. برای خرید اقساطی شاهین با تحویل فوری پرداخت حداقل 50 درصد از قیمت خودرو به عنوان پیش پرداخت لازم بوده و سند نیز به نام خریدار ثبت می‌شود.  اقساط این خودرو می‌تواند 6، 12، 18، 24 و 30 ماهه باشد.

 

مشخصات فنی شاهین

شاهین از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری ۸ سوپاپی استفاده می‌کند که قبلاً در خودروهای تیبا، ساینا و کوییک استفاده شده است. تفاوت اصلی این پیشرانه در مدل شاهین، وجود توربوشارژ است که باعث ارتقاء قدرت موتور از ۸۷ اسب بخار در مدل‌های قدیمی به ۱۱۰ اسب بخار می‌شود. با این حال، این موتور نسبت به پیشرانه‌های مدرن دیگر مانند EF7 ایران خودرو، قدرت کمتری دارد. شاهین در نسخه اصلی خود با یک گیربکس دستی ۵ سرعته عرضه شد. نسخه اتوماتیک آن نیز با گیربکس CVT از شرکت پانچ بلژیک در سال ۱۴۰۲ وارد بازار شده که در حالت تیپ‌ترونیک از ۶ دنده شبیه‌سازی شده دستی بهره می‌برد.

 

 

شتاب ۰ تا ۱۰۰ این خودرو در بعضی تست‌ها بین ۱۳ تا ۱۳.۲ ثانیه ثبت شده و مصرف سوخت ترکیبی آن حدود ۷.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. تفاوت قیمت شاهین دنده‌ای با نسخه اتوماتیک همانند تفاوت قیمت کوییک اتومات و دنده‌ای، به دلیل وجود آپشن‌ها و تجهیزات متعددی است که روی نسخه‌های اتومات این خودروها نصب شده است. به همین دلیل ممکن است نسخه‌های معمولی و اتومات این خودرو تفاوت قابل‌توجهی در قیمت داشته باشند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها