آخرین اخبار
۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۵
هشدار درباره یامگا به استقلال
بازدید:۷۴۲
امیر حسین صادقی مدافع اسبق استقلال گفت: هرچه ثبات بیشتر مربیگری در تیم‌های بزرگ باشد صد در صد نتایج فوق العاده‌تری حاصل می‌شود.
کد خبر : ۹۳۴۱۹

امیرحسین صادقی مدافع ملی پوش اسبق استقلال باید جواد نکونام حفظ شود و فصل آینده از استقلال توقع قهرمانی داشت. حرف های تازه بازیکن سابق استقلال را در ادامه می خوانید:


از وضعیت استقلال که خبر دارید...

بلاتکلیفی و فرصت سوزی در انتخاب مدیر عامل و سرمربی از جمله بحث‌های کلان باشگاه استقلال است که مراجع ذی صلاح باید پاسخگو آن بوده و رسیدگی کنند و این اتفاق مستلزم سرعت بخشیدن به آن است. من که خبر تازه‌ای در این خصوص ندارم ولی امیدوارم انتخاب‌های خوبی انجام گیرد.

جواد نکونام بماند یا برود؟

به عنوان شخصی که سال‌ها پیراهن این تیم را به تن داشته و بازی کرده ام با توجه به کارنامه‌ای که جواد نکونام به رغم همه کم و کاستی‌ها و نقاط ضعفی که حتماً وجود داشته و مانع قهرمان شدن تیم شده است، فکر می‌کنم به لحاظ منطقی کسی که بتواند سه سال در این تیم باشد صد در صد می‌تواند برنامه‌های بلند مدت خوبی ارائه دهد. شخصاً نظرم روی حفظ جواد نکونام هست و معتقدم او می‌تواند به این تیم کمک کند. پیشتر نیز گفتم که از سرمربی مورد نظر و یا جواد نکونام که یک فصل با این تیم هم نتایج خوبی منهای بازی با نساجی کسب کرده است که آن اتفاقات نیز می‌تواند دلایل مختلف داشته باشد برنامه بخواهیم. اگرچه نکونام می‌تواند گزینه خوبی برای هدایت استقلال باشد اما همه چیز بستگی به نظر هلدینگ خلیج فارس و باشگاه دارد. نظر شخصی من حفظ سرمربی استقلال و تقویت کادرفنی و جذب بازیکن خارجی با کیفیت است.

استقلال جدا از بلاتکلیفی، این روزها سررست هم ندارد

سرپرستی استقلال سال‌ها بر دوش مو سپیدان و با تجربه‌ها و حتی جوان‌ترها بوده و فرقی نمی‌کند چه کسی عهده داره این مسئولیت باشد. باید از ریشه و از پایه آرامش را در باشگاه حکمفرما کنیم که همه چیز به خوبی روال خود را طی کند. سرپرست هم جزیی از کادر فنی است و حالا موسپیدی و جوانی او دلیلی بر کارایی بیشتر نیست. روی نیمکت سرپرستی استقلال بزرگانی چون منصور پورحیدری‌. بهتاش فریبا و آقا میرشاد ماجدی و جوان ترهایی مثل علی آقای سامره نشستند اما آنچه مهم است آرامش تیم و مشخص بودن شرح وظایف افراد است نه آنکه شاهد جنگ و مسائل حاشیه‌ای در تیم باشیم.

به استقلال در فصل بعد امیدوار هستی؟

هرچه ثبات بیشتر مربیگری در تیم‌های بزرگ باشد صد در صد نتایج فوق العاده‌تری حاصل می‌شود. باز هم می‌گویم آقای نکونام حفظ شود و با فرصت دادن و حفظ امنیت شغلی او بتوانیم نتایج خوبی بگیریم و آنگاه از او توقع قهرمانی در لیگ و حضوری موفق در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشیم.

این روزها بحث تمدید قرارداد کوین یامگا مطرح است و گروهی از هواداران استقلال می‌گویند حتی اگر به دلایل انسانی هم باشد، بهتر است قرارداد این بازیکن که در استقلال مصدوم شد را تمدید کرد.

پادوانی و یامگا مهمانان باشگاه استقلال بوده اند. البته پادوانی پس از مصدومیت رخ داده برای او توانسته در رشته دیگر با کسب مدال طلای جهان افتخارآفرینی کند. افتخاراتی که شاید با فوتبال نمی‌تواند به آنها دست پیدا کند. با این حال باید قدردان زحمات آنان بوده چرا که آنان با امید و آرزو از کشور خود به اینجا آمده و مهمان ما بودند. ما مردمانی مهمان نواز بوده و همیشه ثابت شده که می‌توانیم کمک حال دیگران باشیم. ان شاا... از این دست اتفاقات تلخ دیگر برای هیچ بازیکنی رخ ندهد اما لازم است باشگاه استقلال و هلدینگ خلیج فارس در چنین شرایطی بهترین همکاری را با این عزیزان داشته باشند تا از این طریق بتوانیم پرچمدار فوتبال و فرهنگ ایران باشیم.

می خواهیم در مورد ماجرای فساد فوتبال ایران و سر و صدایی که به خاطر پرونده اخیر ایجاد شده از شما بپرسیم.

رویه فوتبال من عوض شده است و دیگر سعی می‌کنم از حاشیه دور بوده و بیشتر به فکر مسائل فنی باشم . بحث فساد از مسائل کلان مدیریتی است و امیدوارم به آن رسیدگی شود و دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در فوتبال ایران نباشیم و بتوانیم فوتبالی پاک و سالم را به تماشا بنشینیم. اصلاً دیگر نمی‌خواهم به این گونه اتفاقات ورود کنم و تمام تلاشم تمرکز روی فوتبال و مسائل فنی اوست تا بتوانم در آینده فردی موثر در فوتبال کشورم باشم.

21025/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها