آخرین اخبار
۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۰
بازدید:۱۶۱۹
صد آنلاین | اوگنی ویکتوروف، نماینده روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: طالبان باید به تعهدات خود برای تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان عمل کند.
کد خبر : ۹۳۴۰۵

به گزارش صد آنلاین ،  اوگنی ویکتوروف، نماینده روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل، روز گذشته در شورای حقوق بشر سازمان ملل بر تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان تاکید کرد

 

 

 

 

.

نماینده روسیه در شورای حقوق بشر مطرح کرد که موضوع تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان مهم است. حکومت فراگیر در این کشور باید با شرکت نمایندگان تمامی اقوام و اقلیت‌ها در افغانستان باشد.

ابن درحالی است که چندی پیش معاون وزارت خارجه روسیه در گفتگو با خبرگزاری تاس گفت که روسیه از حکومت سرپرست این انتظار را دارد که به تعهدات خود نسبت به جامعه جهانی مانند تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان عمل کند.

این مقام سیاسی در حاشیه کنفرانس بین المللی با عنوان «روسیه و چین؛ همکاری در عصر جدید» به خبرنگاران گفت که مسکو از طالبان انتظار دارد که به همه وعده‌های خود در زمینه تشکیل دولت فراگیر عمل کند.

او در پاسخ به این سوال که آیا فراگیر بودن دولت افغانستان همچنان شرط به رسمیت شناختن طالبان است گفت: بله. سیاست ما در قبال افغانستان کاملاً بدون تغییر باقی مانده است.

نماینده روسیه در شورای حقوق بشر همچنین در این نشست مطرح کرد که رسیدن به صلح و ثبات پایدار در افغانستان نیازمند تعامل با طالبان است.

این مقام روس همچنین افزود که کشورش از نزدیک وضعیت اقتصادی و وضعیت زنان و دختران در افغانستان را دنبال می‌کند.

او گفت: تحریم‌های بین المللی علیه طالبان افغانستان را در رسیدن به یک فاجعه انسانی نزدیک کرده است.

ویکتوروف آمریکا را مسئول وضعیت فعلی افغانستان دانست و عنوان کرد که طالبان این کشور را با مشکلات بی شماری تحویل گرفت.

پنجاه و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه برگزار شد. بخش عمده‌ای از این نشست به وضعیت زنان و دختران و سیاست‌های طالبان متمرکز بود.

 

 
 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها