۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۵
بازدید:۳۴۳
صد آنلاین | مأموران پلیس پس از دستگیری یک جوان موبایل‌قاپ، با بررسی تلفن همراهش، به تبهکاری‌های هولناک این تبعه خارجی پی بردند.
کد خبر : ۹۳۳۲۳
 

به گزارش صد آنلاین ، نیروهای کلانتری شفای مشهد که از آغازین روزهای سال جاری،عملیات‌های گسترده‌ای برای مبارزه قاطعانه با دزدان و یغماگران اموال مردم را آغاز کرده‌اند در ادامه این عملیات به ۲ جوان موتورسوار دربولوار خیام مشهد مشکوک شدند که با چسب سفید ۲ عدد از پلاک موتورسیکلت را مخدوش کرده بودند.

 

 

 

 

 

به گزارش خراسان، عوامل گشت انتظامی با همین سرنخ مهم منطقه را به قرق خود درآوردند و بی‌درنگ مراتب را به رئیس کلانتری اطلاع دادند.

دقایقی بعد با راهنمایی‌ها و دستورات سرگرد احسان سبکبار عملیات دستگیری ۲ جوان موتورسوار شروع شد اما راکب موتورسیکلت در یک لحظه متوجه حضور پلیس شد و در حالی که همدستش را رها کرده بود، گاز موتورسیکلت را فشرد.

همدست ۱۸ساله موتورسوار نیز قصد داشت او را متوقف کند ولی راکب از چنگ همدستش نیز گریخت و در تاریکی شب ناپدید شد.

ترک‌نشین موتورسیکلت که خود را در محاصره نیروهای انتظامی می‌دید، با سوءاستفاده از تاریکی خیابان به زیر خودروهای پارک شده در حاشیه بولوار خزید و خود را مخفی کرد، اما نیروهای کلانتری بلافاصله او را از زیر خودرو بیرون کشیدند و حلقه‌های قانون را بر دستانش گره زدند.

در همین حال او با فریادهای وحشتناک و ایجاد سر و صدا سعی کرد مردم را در اطراف خود جمع کند ولی شهروندان به یاری پلیس آمدند و بدین ترتیب متهم به سرقت که بوی مشروبات الکلی از دهانش بیرون می‌زد به مقر انتظامی انتقال یافت.

اگرچه این سارق ۱۸ساله ابتدا خود را با اسامی جعلی معرفی می‌کرد، ولی خیلی زود هویت واقعی این تبعه خارجی (افغانستانی) لو رفت و یک دستگاه گوشی تلفن نیز در حالی از وی کشف شد که مدعی بود گوشی متعلق به مادرش است و رمز آن را نمی‌داند. اما ماموران با شگردهای تخصصی خود رمز گوشی را بازکردند و به راز تبهکاری‌های هولناک این گوشی‌قاپ‌جوان پی بردند.

بررسی‌های موشکافانه پلیس نشان داد که وی عضو گروه خرید و فروش سلاح گرم است و در این زمینه فعالیت می‌کند. از سوی دیگر نیز اطلاعاتی از گوشی وی به دست آمد که از نقش متهم در خرید و فروش اموال سرقتی و انتقال آن‌ها به افغانستان حکایت داشت.

در همین حال، یکی از مالباختگان با مراجعه به کلانتری سارق جوان را شناسایی کرد و گفت: صبح هفدهم اردیبهشت ۲ موتورسوار جوان در خیابان بهمن منطقه خواجه ربیع گوشی تلفنم را ربودند که امروز یکی از آن‌ها را در کلانتری شفا شناسایی کردم.

تحقیقات بیشتر درباره تبهکاری‌های هولناک این متهم و دستگیری همدست فراری وی با دستورات ویژه قضایی همچنان ادامه دارد.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها