آخرین اخبار
۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۸
بمب خبری اول صبحی برای دارندگان سهام عدالت | تاریخ جدید واریز سومین مرحله سود سهام عدالت
بازدید:۴۱۳۲
از سومین مرحله سود سهام عدالت که قرار بود در خرداد ماه واریز شود تا امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ خبری نشده است.
کد خبر : ۹۳۲۵۱

تا همین چند روز پیش قرار بود سومین مرحله سود سهام عدالت خرداد ماه واریز شود، اما تاکنون خبری از واریزی سود به حساب سهامداران نیست. مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفته بود سود سهام عدالت در خردادماه واریز می‌شود، اما تاکنون هنوز خبری از واریزی نیست.

 

 

تاریخ جدید واریز سومین مرحله سود سهام عدالت

با توجه به اینکه هنوز چند شرکت بورسی، بخشی از سود سهام عدالت را واریز نکردند چنین به نظر می‌رسد زمان واریز سود سهام عدالت در خردادماه ۱۴۰۳ باز هم تأخیر داشته باشد.

 


برخلاف آنچه که چندی قبل مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص زمان

 


 واریز سود سهام عدالت
 در خرداد ۱۴۰۳ اعلام کرده بود اما بررسی ها حاکی از آن است که تاکنون این سود به حساب سهامداران واریز نشده است.

 

 

عشقی ۱۹ خردادماه در نشست هم‌اندیشی معاونان هماهنگی امور اقتصادی استانداری‌های سراسر کشور به موضوع سهام عدالت اشاره کرده و گفته بود: «سهام عدالت یک موضوع پیچیده در فضای اقتصادی کشور است، به طوریکه در حال حاضر اندازه سهام عدالت ۱۰ درصد بازار سرمایه است و نزدیک به حدود ۸۰۰ همت فقط دارایی‌های بورسی سهام عدالت است که بین ۵۰ میلیون نفر تقسیم شده است. حدود ۲۰ میلیون نفر به صورت مستقیم سهامدار سهام عدالت شده و مابقی در قالب شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام دار هستند.»

در این زمینه سازمان بورس و اوراق بهادار پیگیر دریافت مرحله سوم سود سهام عدالت از شرکت‌های باقی مانده است تا پس از تکمیل وجوه و تصویب در شورای عالی بورس، سود پرداخت شود.
علت واریز نشدن سود سهام عدالت

مهدی حاجی‌وند، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت درباره واریز نشدن سود سهام عدالت به باشگاه خبرنگاران گفته بود:«چند شرکت بخشی از سود سهام عدالت را واریز نکردند و کماکان پیگیری‌ها از سمت سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در حال انجام است به محض این که سود‌ها دریافت شود زمان واریز آن اطلاع رسانی خواهد شد.» 
چنین به نظر می رسد با توجه به اینکه دست سازمان بورس و اوراق بهادار از سود سهام عدالت شرکت های یاد شده خالی مانده، زمان واریز سود سهام عدالت هنوز قطعی نشده است. 
یک تصمیم مهم برای سهامداران عدالت

آبان‌ماه سال ۱۴۰۲ بود که شورای عالی بورس مصوبه‌ای مبنی بر اینکه مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باید تا پایان شهریور ۱۴۰۳ برگزار شود، ابلاغ کرد.

بر این اساس، ۲ استان خراسان شمالی و زنجان به‌عنوان پایلوت در مرحله اول انتخاب شدند که قرار بود تا پایان سال ۱۴۰۲ مجامع آنها برگزار شود که این امر تحقق یافت. 
وی در این زمینه گفت: « چند استان هم فعلا آگهی برگزاری مجمع خود را منتشر کردند و به نظر می‌رسد استان‌هایی همچون ایلام، کرمان، قزوین و استان مرکزی مجمع خود را تا پایان تیرماه برگزار کنند. سایر شرکت‌ها به محض اینکه اقدامات آنها نهایی شد آگهی خود را در کدال منتشر خواهند کرد تا طبق مصوبه شورای عالی بورس مجامع برگزار شود.»

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها