آخرین اخبار
۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۳
بازدید:۱۰۴۶
صد آنلاین | رئیس‌جمهوری روسیه که به کره‌شمالی سفر کرده است، با امضای قرارداد مشارکت راهبردی مسکو با پیونگ‌یانگ موافقت کرد.
کد خبر : ۹۳۲۴۷

به گزارش صد آنلاین ، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه که به کره‌شمالی سفر کرده است، با امضای قرارداد مشارکت راهبردی مسکو با پیونگ‌یانگ موافقت کرد. 

 

 

 

 

 

به گزارش اسپوتنیک، در سند دستور مربوطه که در تارنمای اطلاعات حقوقی روسیه منتشر شد، آمده است: «پیشنهاد وزارت خارجه روسیه که با نهادها و سازمان‌های دولتی فدرال مربوطه هماهنگ شده است، برای امضای توافقنامه مشارکت راهبردی جامع بین روسیه و جمهوری دموکراتیک خلق کره پذیرفته می‌شود».
در ادامه تأکید شده است: «وزارت خارجه روسیه مجاز است در جریان مذاکرات امضای این پیمان، در پیش‌نویس آن تغییراتی که ماهیت اساسی نداشته باشد را اعمال کند».
خاطرنشان می‌شود که توافقنامه پیش‌بینی شده در این دستور باید در بالاترین سطح امضا شود.

پوتین پیش از این در مقاله‌ای که در روزنامه «رودونگ» کره‌شمالی منتشر شد، نوشته بود که مسکو و پیونگ‌یانگ با تعمیق همکاری‌های اقتصادی و تجاری دوجانبه، با تحریم‌های بین‌المللی مقابله خواهند کرد. 

پوتین افزود: «دو کشور سیستم‌های جایگزین تجارت که توسط غرب کنترل نمی‌شوند را توسعه خواهند داد و به‌طور مشترک در برابر معیارهای یکجانبه و غیرقانونی مقاومت خواهند کرد».

کره‌شمالی روز سه‌شنبه برای سفری دو روزه وارد کره‌شمالی شد.

این نخستین سفر یک رئیس‌جمهوری روسیه به کره‌شمالی در ۲۴ سال گذشته است.

 

 

 

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها