آخرین اخبار
۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۸
بازدید:۴۲۸
صد آنلاین | فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری سارقی که خود را استاد و دانشجوی دانشگاه جا زده بود با 88 فقره سرقت لپ تاپ و وسایل الکترونیکی دیگر در سمنان خبر داد .
کد خبر : ۹۳۲۴۱

به گزارش صد آنلاین ،  فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری سارقی که خود را استاد و دانشجوی دانشگاه جا زده بود با 88 فقره سرقت لپ تاپ و وسایل الکترونیکی دیگر در سمنان خبر داد .

 

فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری سارقی که خود را استاد و دانشجوی دانشگاه جا زده بود با 88 فقره سرقت لپ تاپ و وسایل الکترونیکی دیگر در سمنان خبر داد .

 

 

 

 صبح امروز سردار جلیل موقوفه ئی در تشریح جزئیات این خبر گفت : در پی وقوع سه فقره سرقت لپ تاپ در دو دانشگاه شهر سمنان و ایجاد جو ناامنی در محیط های آموزشی ، بررسی موضوع و شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران کلانتری 13 سمنان ، پلیس آگاهی استان قرار گرفت .  وی در ادامه افزود : ماموران با استفاده از شیوه های نوین و هوشمندانه کشف جرم ، تحقیقات محلی و بررسی ابعاد مختلف موضوع توانستند هویت سارق و محل اختفای وی در شهر کرج را شناسایی کرده و با همکاری پلیس آگاهی شهرستان سرخه و اخذ حکم قضایی نیابتی وی را در محل اختفایش که یک پانسیون اجاره ای بود ، طی یک عملیات منسجم و غافلگیرانه دستگیر و به سمنان منتقل کنند . این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در مخفیگاه های متهم در شهر های کرج و تهران مقادیر زیادی لپ تاپ ، تبلت ، گوشی تلفن همراه ، آی پد و ... کشف و ضبط شد ، تصریح کرد : در تحقیقات تکمیلی ماموران پلیس مشخص شد سارق خود را به عنوان استاد و یا دانشجوی دانشگاه در شهرهای تهران ، اصفهان ، زنجان ، همدان ، قزوین ، اراک و خمینی شهر جا زده بود و با ورود به دانشگاه با ظاهری شیک و موجه اقدام به کش روزنی موبایل ، تبلت و لپ تاپ از دانشجویان کرده بود . وی با اشاره به اینکه متهم به 88 فقره سرقت در شهرهای مختلف اعتراف کرده است ، ادامه داد : از دیگر شگردهای این سارق حرفه ای این بود که پس از گرفتن تاکسی های اینترنتی ، با چرب زبانی و بهانه های مختلف موبایل رانندگان را گرفته و از آنها سرقت کرده بود . سردار موقوفه ئی با بیان اینکه این سارق حتی برای رفت و آمد خود به شهرهای مختلف از خودروهای اجاره ای (رنت) استفاده کرده بود و به صورت کاملا حرفه ای سعی داشت ردی از خود باقی نگذارد ، اظهار داشت : متهم انگیزه خود از این اقدامات شنیع را تهیه پول برای خوشگذرانی و تلاش برای تهیه هزینه سفر به خارج از کشور عنوان کرد . فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه سارق در بازجویی های خود هویت مالخر و فردی که وسایل را به او می فروخت را فاش کرد که وی نیز با اقدامات به موقع ماموران پلیس دستگیر شد ، خاطر نشان کرد : تلاش برای شناسایی مالباختگان و تحویل وسایل کشف شده به آنها ادامه داد ؛ این سارق حرفه ای نیز پس از تکمیل پرونده مقدماتی به دستگاه قضا معرفی و روانه زندان شد . 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها