آخرین اخبار
۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۵
سورپرایز وزیر دل بازنشستگان را شاد کرد | افزایش ۶۳ درصدی حقوق بازنشستگان با اجرای همسان سازی
بازدید:۱۱۷۶
صولت مرتضوی، وزیر کار اعلام کرد افرایش ۶۳ درصدی حقوق بازنشستگان، از توفیقات این دولت در مدت خدمتش بود.
کد خبر : ۹۳۲۲۳

صولت مرتضوی، وزیر کار در یک نشست خبری،  اعلام کرد که در این دولت، کارهای مطلوبی انجام شده و حصارها شکسته شده است. او افزود: “سازمان تامین اجتماعی بدهی‌های انباشته به مراکز درمانی و داروخانه‌ها را پرداخت کرده است، حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق بهادار تبدیل به نقدینگی شده‌اند به لطف هماهنگی خوب با بانک مرکزی.”

 

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای همسان سازی حقوق بازنشستگان، پیش بینی لازم برای پرداخت کشوری صورت گرفته و در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی هم در حال پیگیری هستیم.

 

 

وی افزود: حدود ۲ و نیم میلیون شغل در کشور ایجاد شده است. در حوزه رفاه اجتماعی باید گفت وقتی صحبت درخصوص ابربدهکاران می‌شد، تصور می‌شد بعضی از بدهکاران بخش خصوصی هستند اما باید با تاسف بگویم یکی‌ از ابربدهکاران بانکی سازمان تامین اجتماعی بود. بالغ بر ۲۰۰ همت مطالبات صندوق تأمین اجتماعی به بانک‌ها پرداخت شد.

 


مرتضوی بیان کرد: ارائه سبد غذایی رایگان به ۱۳۵ هراز ۱۳۱ کودک دچار سو تغذیه، ارائه بسته به مادران دارای بچه شیرخوار از جمله این اقدامات بود. از وقتی که در دولت سیزدهم مستقر شدیم آیت ‌الله رئیسی دستور ارائه کالابرگ الکترونیکی را دادند که در دهه فجر برای حدود ۶۰ میلیون نفر که حدود ۲۰ میلیون خانوار می‌شوند این طرح بدون صف اجرا شد. همچنین در دولت سیزدهم بیمه زنان و دختران خانه دار انجام شد. در همین راستا توسعه کمی و کیفی خدمات درمانی در مراکز کمتر برخوردار و پوشش بیمه‌ای ۱۹۶ قلم داروی جدید، ارائه خدمات به بیماران کلیوی و هموفیلی، افزایش خدمات بیمه ناباروی، افرایش ۶۳ درصدی حقوق بازنشستگان از توفیقات این دولت در مدت خدمتش بود.

 

 

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از جمله اقدمات دیگر اصلاح صندوق های بازنشستگی و خروج ۲۶ شرکت تابعه از شرکت‌های زیان ده بود. در بخش حمایت از مددجویان ۴۷ هزار و ۲۰۸ مسکن به مددجویان داده شد. تقریبا از ابتدای این دولت مستمری بگیران حدود ۱۸۰ درصد افرایش پیدا کردند.

 


جدول همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری 

 میزان همسان سازی حقوق بازنشستگان کارمندان دولت ۲۰ درصد

ضریب حقوق قضات و اعضای هیات علمی ۶ هزار و ۸۷۶ تومان

ضریب حقوق کارمندان دولت ۴۸۲ تومان

حق عائله مندی یک میلیون و ۴۰۰ هزار و ۴۱۰ تومان

حق عائله مندی کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر یک میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۳۳ تومان

حق اولاد ۸۵۹ هزار و ۵۶۲ تومان

حق اولاد کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۳۰ تومان

سقف حقوق ۷۰ میلیون

حداقل حقوق شاغلان ۱۰ میلیون

حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ۹ میلیون تومان

حقوق والدین شهدا ۱۵ میلیون

توجه:

ارقام ارائه شده در این جدول تقریبی هستند و ممکن است با حقوق واقعی دریافتی شما اندکی تفاوت داشته باشد.

برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در مورد حقوق خود، می‌توانید به سامانه الکترونیکی سازمان بازنشستگی کشوری مراجعه کنید.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها