۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۰
طعنه عجیب سرمربی ازبکستان  به امیر قلعه‌نویی
بازدید:۷۹۳
سرچکو کاتانچ سرمربی ازبکستان نظر جالبی درباره وضعیت تیم ملی ایران تحت هدایت قلعه‌نویی دارد.
کد خبر : ۹۳۰۵۳

آخرین حریف تیم ملی ایران در مرحله اخیر مقدماتی جام جهانی تیم ملی ازبکستان بود که مانند بازی رفت توانست از ایران یک مساوی دشت کند و پشت سر شاگردان امیر قلعه‌نویی به دور بعدی مقدماتی جام جهانی راه یابد.


هدایت تیم ازبکستان به عهده یک نام تقریبا آشنا برای فوتبال دوستان ایرانی است؛ «سرچکو کاتانچ» اسلوونیایی که در فوتبال آسیا تجربه زیادی پیدا کرده و بارها هم مقابل تیم ایران قرار گرفته، در حال حاضر به دنبال رسیدن به یک هدف بزرگ با تیم ازبکستان است.

او در گفتگو با ورزش سه در پاسخ به این سوال که «آیا شما در تیم فعلی ایران که زیر نظر امیر قلعه‌نویی است تغییر محسوسی نسبت به قبل می‌بینید؟» گفت: صادقانه، اکثر چیزها در تیم ایران به همان شکل قبل است. چون این تیم را دنبال می‌کنم، می‌دانم که بازیکنان کلیدی عمدتا همان نفرات قبلی هستند. به طور مشخص طارمی، آزمون و نفرات خط میانی در بازی اخیر مشابه قبل بودند. گاهی تغییراتی در وینگرها رخ می‌دهد، اما معمولا عملکرد تیم به شرایط و روز خوب بازیکنان کلیدی آن بستگی دارد. این در همه جا به همین شکل است. اگر بهترین بازیکنان شما در شرایط خوبی نباشند، به مشکل خواهید خورد. البته باید این را هم بدانید که هر بازی با بازی دیگر متفاوت است. در مقابل ایران، قبل از هر چیز باید بجنگید. اگر جنگنده نباشید، آنها به سرعت شما را می‌خورند. این به دلیل روحیه تیم است. اگر به این شکل وارد بازی با ایران نشوید، باید گرفتن نتیجه مثبت را فراموش کنید.

کاتانچ از طارمی و آزمون زیاد اسم می برد. او در این باره می گوید؛ «شما چند بازیکن خوب دارید. اینکه من از طارمی و آزمون حرف می‌زنم دلیلش نحوه بازی آنهاست. اگر شما مقابل ایران بخواهید زیاد فشار بیاورید و آنها توپ را بگیرند، به سرعت با چشم بسته طارمی را پیدا می‌کنند و توپ را به او می‌رسانند. او عقب می‌آید و بازیکنان دیگر جلو می‌روند. اینجا فرصت به وینگرهای خوب می‌رسد که شما را سورپرایز کنند. در نتیجه اگر شما می‌خواهید بسته بازی کنید، باید این کریدور را ببندید و این، کار را برای آنها سخت‌تر از حالت نرمال می‌کند. اما دقت کنید؛ اگر می‌خواهید برنده باشید، با یک بازیکن نمی‌توانید. هیچ تیمی وجود ندارد که بتواند با یک بازیکن برنده شود. یک نفر نمی‌تواند توپ را بگیرد و تمام بازیکنان حریف را دریبل کند. اگر چنین کسی را دارید، خیلی هم عالی! این بازیکنان نیاز به سایر نفرات خوب دارند که حمایتشان کنند. اگر آن نفرات را در سطح مشابه نداشته باشید، به نتیجه خوبی نمی‌رسید. غیرممکن است. بنابراین، بله. ایران بازیکنان بسیاری دارد که در کشورهای خارجی بازی می‌کنند که این به معنای خوب بودن آنهاست.»

21025/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها