آخرین اخبار
۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۹
خبر مهم برای معلمان | طرح بازنشستگی شامل کدام معلمان نمی شود ؟
بازدید:۴۴۴
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت؛ امسال با افزایش ۵۰۱ هزار نفری دانش آموزان مواجه هستیم و فرض بر این است که کلاس خالی نداشته باشیم.
کد خبر : ۹۳۰۱۰

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: «امسال با افزایش ۵۰۱ هزار نفری دانش آموزان مواجه هستیم و فرض بر این است که کلاس خالی نداشته باشیم. ما پیش بینی می‌کنیم در مهر حدود ۱۵ کلاس بیشتر داشته باشیم و بر همین اساس در بحث بازنشستگی نیز هیچ کدام را بازنشست نمی‌کنیم؛ تا ۳۰ مهر کلاس‌های ما که تثبیت شد نیروی مازاد در منطقه‌ای داشتیم و شرایط خاص داشت می‌توانیم با بازنشستگی طبق شرایط موافقت کنیم.»

 


وی تاکید کرد: «نیروی خرید خدماتی که قبول نشدند، نمی‌توانیم در مهر به کار بگیریم.»

 


فرهادی از برگزاری آزمون‌های استخدامی در سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: «در آزمون آموزگاری ۲۸۰۰۰ نفر مجوز داریم. همچنین، امسال تلاش کرده‌ایم تا ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را با ۲۰۰۰ ورودی شهید رجایی و ۳۰ هزار ورودی دانشگاه فرهنگیان افزایش دهیم.»

 


معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در خصوص توانمندسازی معلمان افزود: «همان‌طور که دکتر صحرایی فرمودند، تابستان داغ توانمندسازی را پیش‌رو داریم. برنامه‌ریزی‌ها برای آموزش نیرو‌های ماده ۲۸ و کتاب‌های تازه تألیف انجام شده است.»

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها