آخرین اخبار
۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۵
بازدید:۲۳۱۹
پسری ۲۲ ساله که هافبک یکی از تیم های فوتبال نوجوانان بود، به خاطر تجربه هیجان، تبدیل به سارق موبایل قاپ شد.
کد خبر : ۹۲۷۸۷

این متهم چند روز قبل به جرم موبایل قاپی در پایتخت دستگیر شد و به صد فقره موبایل قاپی با همدستی دوستش اعتراف کرد. این متهم پس از دستگیری مدعی شد به خاطر شباهتش به بیرانوند دروازه بان تیم ملی، همه او را همزاد بیروانوند صدا می زنند. گفت و گو با وی را در ادامه بخوانید.

 

 


چرا فوتبالیست حرفه ای، باید در میان این همه متهم باشد؟

چون این جوان احمق، ‌زمانی تصمیم گرفت برای تفریح و سرگرمی سرقت کند اما وقتی به خودش آمد دید وارد تونل خطرناکی شده است که بیرون آمدن از آن خیلی سخت بود.

پرونده ات نشان می دهد با وجود سن کمی که داری، ‌بارها به جرم سرقت دستگیر شده ای؟

درسته. تقریبا از ۱۷، ۱۸ سالگی به بعد سرقت را شروع کردم. می دانید چطور شد؟ یک روز نشسته بودیم با بچه ها دور هم. یکی از دوستانم تعارف کرد که قرص اکس مصرف کنم. آن روز یادم است مشروب هم خورده بودم. می خواستم کم نیاورم و قرص را از دوستم گرفتم. دچار سرگیجه شدیدی شده بودم و احساس قدرت می کردم. بچه ها گفتند برویم سرقت و من هم نه نیاوردم. مشکل من این است که نمی توانم به اطرافیانم «نه» بگویم. آن روز سوار موتور شدیم و رفتیم به سمت بالا شهر. دوستانم گوشی سرقت می کردند و من اسکورتشان می کردم. احساس کردم جالب است و من هم باید این کار را تجربه کنم. درواقع می خواستم هیجان سرقت را تجربه کنم که بعد کم کم عادتم شد.

پس مشکل مالی نداشتی؟

نه. من فوق دیپلم تربیت بدنی دارم و در یک خانواده پولدار بزرگ شده ام. هر وقت از پدر و مادرم چیزی خواستم برایم تهیه کرده اند اما رفت و آمد با دوستان ناباب، ‌زندگی مرا نابود کرد. البته اعتیاد به مشروبات الکلی و قرص اکستازی هم بی تاثیر نبود در تغییر دادن سرنوشت من.

گفتی زمانی فوتبالیست حرفه ای بودی، ‌ در حال حاضر دیگر بازی نمی کنی؟

دیگر نمی توانم. قبلا در یکی از تیم های مطرح بودم. هافبک خیلی حرفه ای بودم که همه می گفتند بازی ات شبیه به محسن مسلمان است. البته همه می گویند همزاد بیرانوند دروازه بان تیم ملی هم هستم. می دانید چرا؟ چون چهره ام خیلی شبیه به اوست. خصوصا وقتی هنوز بینی ام را عمل و دندان هایم را لمینیت نکرده بودم. قبل از این دو جراحی زیبایی، ‌چهره ام با بیرانوند مو نمی زد. البته دروازه بانی ام هم خوب بود و اگر وارد دنیای سارقان نمی شدم و فوتبال را ادامه می دادم قطعا الان یک فوتبالیست حرفه ای شده بودم. اما اینبار توبه خواهم کرد. به محض آزادی از زندان می روم جمکران. توبه نامه می نویسم و راه درستی را در پیش می گیرم.

چند وقت است که سرقت می کنی؟

حدود ۸ ماه قبل از زندان آزاد شدم و موبایل قاپی با دوستم را شروع کردم. تقریبا ۱۰۰ فقره سرقت انجام داده ام اما دیروز که دستگیر شدم، ‌با دیدن ضجه های مادرم، ‌قلبم به درد آمد. پیشانی مادرم را بوسیدم و به او قول دادم که این آخرین دستگیری ام است.

از خانم ها هم سرقت می کنی؟

از خانم ها کمتر.

تا حالا شده، ‌ در زمان سرقت به طعمه ات آسیب بزنی یا هلش بدهی؟

نه اصلا. چون می دانم مجازات سرقت مقرون به آزار سنگین است. معمولا به سراغ افرادی می رفتم که در حال صحبت با موبایلشان بودند. حالا یا پشت فرمان بودند یا در حال پیاده روی.

منبع: همشهری آنلاین

انتهای پیام/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها