آخرین اخبار
۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۸
بازدید:۴۶۸۵
صد آنلاین | ساعاتی پیش یک معدن در منطقه جاده اراک-توره دچار ریزش شد که بلافاصله پس از این حادثه با تشکیل ستاد مدیریت بحران و اعزام تیم‌های عملیاتی، امداد و نجات آغاز شد.
کد خبر : ۹۲۷۵۳

به گزارش صد آنلاین ،  استاندار مرکزی از دقایق ابتدایی ریزش معدن با حضور در صحنه، عملیات آواربرداری و امداد و نجات را فرماندهی می‌کند.

 

 

 

 

زنده زنده دفن شدن کارگران معدن در ریزش هولناک معدن در جاده اراک / حجم آوار سنگین است

فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در جریان حضور خود در صحنه گفت: امروز مقارن ساعت 10 صبح براساس تلفن واصله به اداره کل بحران استانداری مرکزی خبر ریزش بخشی از معادن سنگ شهرستان شازند دریافت شد.

وی با اشاره به اینکه با وقوع این سانحه تیم های امدادی و مهندسی از همان ساعات اولیه حادثه در محل حضور یافتند، افزود: حجم ریزش معدن بسیار زیاد است و عملا کار تخلیه با روش های عادی وجود ندارد.

استاندار مرکزی گفت: حدود 4 نفر با چهار وسیله مهندسی زیر این حجم از این آوار گرفتار شدند و عوامل امدادی و مهندسی در تلاش هستند تا به این افراد دسترسی پیدا کنند.

وی بیان کرد: به انداز کافی ماشین آلات متعدد از سطح منطقه فراخوانده شده است و وزیر کشور نیز دقایق پیش در تماس تلفنی دستور کمک احتمالی از سایر استان ها را صادر کردند.

مخلص الائمه افزود: مجموعه دستگاههای اجرایی با محوریت فرمانداری شهرستان شازند مشغول عملیات امداد و نجات هستند و سگ های زنده یاب نیز کار ردیابی را انجام تا محل آواربرداری دقیقا مشخص شود.

وی افزود: بخشی از ریزش به دلیل شیب منفی ایجاد شده این احتمال را می دهد کعه مجددا ریزش کند، افزود: علت دقیق حادثه مشخص نیست اما براساس تحقیقات اولیه روز گذشته انفجار معدن صورت گرفته و به دلیل عدم ایمن سازی مناسب و یا بارندگی شب گذشته شرایط را تغییر داده است و بر اثر فعالیت امروز در جمع آوری سنگ بر اثر ترک های روز گذشته معدن ریزش کرده است.

وی افزود: فعلا چهار نفر در زیر آوار هستند و عملیات امداد و نجات امیداوارانه ادامه دارد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها