۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۰
بازدید:۲۸۵
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تغییر سرمربی را به صلاح این تیم نمی داند و تاکید دارد برای فصل آینده باید نقاط ضعف آبی پوشان با جذب بازیکنان کارآمد برطرف شود.
کد خبر : ۹۲۶۸۰

تیم استقلال باوجود اینکه تا هفته‌های پایانی لیگ برتر صدرنشین بود اما درنهایت آبی‌ها در روزهای آخر قهرمانی را از دست دادند تا رقیب سنتی فاتح جام شود. خیلی از پیشکسوتان استقلال مشکلات داخلی را عامل نتیجه نگرفتن تیم جواد نکونام عنوان کرده‌اند و حالا عبدالعلی چنگیز ستاره سال‌های دور آبی‌پوشان پایتخت دراین باره گفت‌وگو کرده است.


گزیده صحبت‌های پیشکسوت استقلال با مهر در خصوص عملکرد استقلال در زیر بخوانید:

  • {مشکل استقلال} بزرگترین مشکل این تیم اختلافات داخلی بود که باعث شد مدیر عامل و سرمربی رو در روی یکدیگر قرار بگیرند. اگر برخی اشتباهات و حاشیه‌ها نبود استقلال به قهرمانی دست پیدا می‌کرد اما در مجموع استقلال با حمایت هوادارانش عملکرد خوبی داشت و کادر فنی در فصل اول حضورش انتظارات را برآورده کرد.
  • {اشتباهات داوری} اگر داوران در قضاوت‌هایشان دچار مشکل نمی‌شدند بطور حتم استقلال به قهرمانی می‌رسید. اکثر تیم‌ها از داوری ناراحت بوده و اعتقاد داشتند اشتباهات آنها باعث شده تا جایگاه آنها در جدول دچار تغییر شود.چند بازی اشتباهات آنقدر فاحش بود که باعث شد کمیته داوران اجازه قضاوت به تعدادی از داوران خاطی را ندهد.
  • {نقاط ضعف استقلال} مشکلات مالی و لج و لجبازی در ابتدای فصل مانع جذب نفرات مورد نظر شد و همین موضوع ضعف‌های زیادی را در استقلال ایجاد کرد. نبود مهاجم ششدانگ و هافبک خلاق یا جانشینان صاحب نام، مصدومیت یامگا و مهدی پور همه دست به دست هم دادند تا شرایط برای استقلال در اواخر فصل سخت‌تر بشود.
  • {کنار گذاشتن نکونام} مگر می‌شود به یک مربی تنها یک سال فرصت داد و او را برکنار کردسرمربی نیاز به زمان و امکانات خوب نیاز دارد تا موفق شود، در فوتبال ماکه ساختار و امکانات کافی وجود ندارد حداقل اجازه دهیم سرمربی تا پایان قراردادش به کارش ادامه دهد تا بتواند به هدف و برنامه‌ای که دارد دست پیدا کند. اگر نکونام برود سرمربی بعدی هم به زمان نیاز دارد تا موفق شود پس بازهم فصل آینده هواداران باید خون دل بخورند و تنها نظاره گر باشند که چطور تیمشان بخاطر عدم آگاهی و غیر حرفه‌ای بودن بهترین فرصت‌ها را از دست می‌دهد.
  • {فساد در فوتبال} روزگاری بود که پول هیچ سهمی در فوتبال نداشت و همه به عشق پیراهن بازی می‌کردند اما حالا شرایط کاملاً متفاوت شده است و همه چیز در فوتبال به پول ختم می‌شود. البته پول هر جا که باشد فساد هم وجود دارد اما امیدواریم حالا که نهادهای امنیتی در این قضیه ورود کرده‌اند تا برچیده شدن بساط فساد در فوتبال پا پس نکشند و مفسدان را به سزای اعمالشان برسانند تا دیگر شاهد این اخبار ناراحت کننده در فوتبالمان نباشیم.

21025/ع

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها