آخرین اخبار
۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۹
بازدید:۱۱۱۹
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از چهار تن خشکبار خارجی قاچاق از یک انبار در محدوده بازار تهران خبرداد.
کد خبر : ۹۲۵۴۲
 

 سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده بازار تهران شدند. رسیدگی به این پرونده در پی انجام اقدامات اطلاعاتی در دستورکار ماموران قرار گرفت و در جریان آن مشخص شد که مقادیری کالای قاچاق در انباری در چهارراه مولوی تخلیه و دپو شده است.

 

 


وی با بیان اینکه این کالاها توسط خودروهای شوتی از اصفهان به تهران منتقل شده بود، گفت:‌ در ادامه هماهنگی با مقام قضایی انجام و مجوزهای لازم اخذ شد. پس از آن ماموران در محل این انبار حاضر شده و  محل مذکور را مورد بازرسی قرار دادند که در جریان آن مشخص شد محل یک باب انبار کالای بازرگانی است اما کالاهای موجود در آن در سامانه انبارها ثبت نشده است.

 

 

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت:‌ ماموران در جریان بازرسی انجام شده، مقادیر انبوهی کالاهای خارجی قاچاق از نوع انواع آجیل خارجی را که در محل دپو شده بود، کشف کردند. همچنین طی استعلامات گمرکی نیز مشخص شد که اسناد گمرکی مطابقتی با کالاهای مکشوفه نداشته و این اقلام فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی است.

 

 

به گفته افشاری ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در جریان بازرسی از این انبار ۴۹۳۹ کیلوگرم آجیل خارجی قاچاق را کشف و ضبط کردند. کارشناسان ارزش ریالی اقلام کشف شده را بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال برآورد و اعلام کردند.  

وی از دستگیری یک نفر در این خصوص خبر داد و گفت:‌ انبار مذکور پلمب شد و در این خصوص پرونده‌ای هم تشکیل شده و به همراه متهم و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

 

انتهای پیام/222222ص

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها