آخرین اخبار
۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۵
بازدید:۵۴۷
صد آنلاین | در ماموریت ویژه پلیس فتا بعد از تحقیقات مشخص شد که افرادی با همین ترفند مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند. کلاهبرداران از حدود ۴۰ نفر مبلغی فراتر از ۱۰ میلیاردتومان کلاهبرداری کرده‌اند، اما دستگیر شده‌اند و پول‌ها هم برگردانده شده و هر کسی مورد کلاهبرداری قرار گرفته است می‌تواند اعلام شکایت کند.
کد خبر : ۹۲۵۰۳
 

 

به گزارش صد آنلاین ، سردار سرتیپ رهام بخش حبیبی امروز، ۲۶ خرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه، ابتدا به یک شیوه کلاهبرداری اشاره کرد و گفت: اخیرا از شهروندی در شیراز به بهانه برنده شدن در یکی از مسابقات اپراتور‌های تلفن همراه، مشخصاتی گرفته می‌شود که همین باعث می‌شود مبلغ زیادی از حساب وی خارج شود.

 

 

 

 

وی افزود: در ماموریت ویژه پلیس فتا بعد از تحقیقات مشخص شد که افرادی با همین ترفند مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند. کلاهبرداران از حدود ۴۰ نفر مبلغی فراتر از ۱۰ میلیاردتومان کلاهبرداری کرده‌اند، اما دستگیر شده‌اند و پول‌ها هم برگردانده شده و هر کسی مورد کلاهبرداری قرار گرفته است می‌تواند اعلام شکایت کند.

حبیبی از مردم خواست که در ارائه اطلاعات کارت بانکی دقت زیادی به خرج دهند و در ادامه از یک کلاهبرداری هرمی خبر داد و گفت: کلاهبرداران ساکن خارج از کشور بودند و با وعده سود‌های نجومی، طمعِ برخی شهروندان مورد هدف قرار داده بودند. در این ارتباط ۱۱ نفر دستگیر شدند که ۶ نفر آن‌ها با هماهنگی پلیس بین‌الملل به کشور عودت داده خواهند شد.

فرمانده انتظامی فارس تعداد شاکی‌های ثبت شده در این پرونده را ۱۷٠ نفر عنوان کرد و گفت: مبلغ کلاهبرداری ۶ هزار میلیارد تومان بوده است. یکی از قربانیان این پرونده، خانمی بوده که مدت زیادی با کلاهبرداران همکاری می‌کرده و اعتماد به قدری جلب شده است که در نهایت به کلاهبرداری ۱۵ میلیارد تومانی می‌انجامد.

وی در ادامه در خصوص اقدامات نیروی انتظامی در مقابله با سارقین و اراذل و اوباش گفت: تعدادی سارق حرفه‌ای داخل شهر دستگیر شده‌اند، از جمله باند ۸ سرقت و باند ۱۲ نفره کلاهبرداری مشارکتی که با عنوان خرید اقلام کشاورزی مبادرت به سرقت می‌کردند.

رئیس پلیس فارس گفت: فعلا بیش از ۱۰۰ سارق دستگیر شده‌اند و بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان نیز برگشته و بقیه هم ان‌شاءالله بازخواهد گشت.

حبیبی افزود: در عملیات‌های اخیر، ۳٠ سارق و کلاهبردار و ۸ خریدار اموال مسروقه دستگیر شده‌اند و با مستنداتی که ارائه شده است، ۲۱٠ فقره سرقت از سوی آن‌ها صورت گرفته است که شامل ۱۴ خودرو، ۳۹ فقره سرقت احشام، ۸۶ سرقت از منازل، ۱٠ فقره قاپ‌زنی، ۱۱ فقره سرقت از اماکن دولتی، ۵ فقره سرقت از اماکن خصوصی و به ۴۵ فقره کلاهبرداری اعتراف کرده‌اند.

فرمانده انتظامی فارس همچنین از شناسایی و دستگیری ۲۹ متهم دارای سابقه کیفری متعدد در استان‌های فارس و یزد خبر داد و گفت: از این سارقان حدود ۱۹ میلیارد تومان اموال مسروقه کشف شده است.

وی در ادامه به پرونده‌های قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: در این خصوص ۶۹۴ پرونده در سال جاری تشکیل شد و بالغ بر ۳۸۶ میلیارد تومان اموال کالای قاچاق از آن‌ها کشف شد.

حبیبی همچنین از کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر خبر داد و گفت: هدف امسال ما در حوزه مواد مخدر این است که خرده فروشان و معتادان متجاهر را جمع آوری کنیم. در این راستا تا کنون ۳۵۴ نفر در سال جاری دستگیر شده‌اند و چند هزار معتاد متجاهر نیز به مراکز آموزشی و بازپروری معرفی شده‌اند.

وی خواستار ساماندهی اماکن بیشتر برای جمع آوری و بازپروری معتادان متجاهر شد و در خصوص افزایش جریمه‌های راهنمایی رانندگی نیز گفت: اینکه برخی تصور می‌کنند مردم اروپا یا حاشیه خلیج فارس، فرهنگ بالایی دارند را قبول ندارم. آن‌ها از جریمه‌های بالای رانندگی می‌ترسند و من هم فکر می‌کنم کسی که قانون را زیر پا می‌گذارد و حق سایر کسانی که قانون را رعایت می‌کنند، پایمال می‌کند، باید از جریمه‌های سنگین هراس داشته باشد تا مجبور به اجرای قانون شود.

فرمانده انتظامی فارس در پایان از مردم خواست تا به‌هیچ عنوان لینک‌های مندرج در پیامک‌هایی مثل ابطال گواهینامه را باز نکنند.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها