آخرین اخبار
۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۷
واریز 6 میلیون و 400 هزار تومانی معوقات حقوق بازنشستگان از فردا؟
بازدید:۱۱۹۴۹۵
زمان جدید واریز حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات اعلام شد.
کد خبر : ۹۲۲۶۱

 طبق خبر‌های رسیده میزان اضافه حقوق بازنشستگان بانک صادرات در خردادماه نزدیک به ۵ میلیون تومان است.


 

حقوق فروردین ماه ۱۴۰۳ بازنشستگان کشوری بانک صادرات با افزایش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی همراه بوده است.

 

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: تاریخ اجرایی برنامه هفتم از ابتدای سال ۱۴۰۳ یعنی از اول فرودین سال هزار چهارصد و سه خواهد بود، هرگونه اصلاحی در احکام بازنشستگان عزیز از اول فرودین هزار چهارصد و سه اعمال می‌شود.

 

 

حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان کشوری بانک صادرات با افزایش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی همراه خواهد بود.

حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ واریز می شود.


 

واریز حقوق با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور و براساس مصوبه هیئت وزیران انجام شده است.
مبلغ واریزی معوقات حقوق بازنشستگان چقدر است؟

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی چندی پیش اعلام کرده بود افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، از اردیبهشت ماه اعمال می‌شود و ما‌به‌التفاوت حقوق فروردین ماه بازنشستگان نیز در خردادماه واریز می‌شود.
 

هرساله محاسبات افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در فروردین ماه انجام می‌گیرد و متناسب با افزایش ۳۵ درصدی دستمزد کارگران، مستمری بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش پیدا می‌کند.

شایان ذکر است که این جدول، مختص کارگران تامین اجتماعی نیست و بازنشستگان تامین اجتماعی را نیز شامل می‌شود.

شما در اندیشه معاصر پیرامون اطلاعیه مهم تامین اجتماعی| پرداخت معوقات بعد از واریز حقوق خرداد ماه / صدور فیش حقوقی خرداد بازنشستگان تامین اجتماعی و لینک سایت مطالب مفیدی می خوانید.

در روز‌های گذشته، فیش حقوقی خردادماه بازنشستگان تامین اجتماعی صادر و در سامانه مربوطه بارگذاری شده است. با این حال، بازنشستگان در انتظار صدور فیش معوقات خود هستند؛ ظاهراً قرار است فیش پرداخت معوقات فروردین جداگانه صادر و بارگذاری شود.

طبق اظهارات مدیران سازمان تامین اجتماعی، معوقات فروردین ماهِ بازنشستگان کارگری با حقوق خرداد پرداخت خواهد شد. پرداخت حقوق بازنشستگان از بیستم ماه براساس حروف الفبا و جدول اعلامی سازمان آغاز می‌شود.

واریز مستمری خردادماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی از صبح (۲۰ خرداد) آغاز می‌شود و تا (۳۱ خرداد) ادامه دارد.

پرداخت‌ها براساس حروف الفبا انجام می‌شود و بازنشستگانی که نام خانوادگی‌شان با «الف» آغاز می‌شود، روز بیستم مستمری خود را دریافت می‌کنند.

بازنشستگان با مراجعه به سامانه مربوطه می‌توانند فیش حقوقی خود را دریافت کنند. بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به آدرس https://es.tamin.ir و ورود به بخش «فیش حقوقی مستمری‌بگیران» و «مشاهده فیش حقوقی مستمری‌بگیران» می‌توانند فیش حقوقی خود را در ماه‌های مختلف مشاهده و چاپ کنند.
جزئیات جدید از تامین بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان

۵۰ هزار میلیارد تومانی که برای متناسب‌سازی در نظر گرفته‌اند هیچ ارتباطی به بازنشستگان تامین اجتماعی ندارد.

حسین قاسمی، کارشناس مسائل بازنشستگان در این رابطه گفت: تامین اجتماعی از محل پرداخت بدهی دولت که در سال جاری ۱۳۰ همت است، باید همسان‌سازی بازنشستگان را اجرایی کند. این ۵۰ همت به طور میانگین برای حدود ۲.۳ میلیون نفر بازنشسته کشوری و لشکری مشمول همسان سازی (حداقل ۲۰۰ هزار نفر از مجموع۲.۵ میلیون در سال اول مشمول نیستند) به طور میانگین ماهیانه ۱.۸ میلیون بابت همسان‌سازی به ارمغان خواهد آورد. از طرف دیگر دولت موظف است آیین نامه را بر مبنای شاغل مشابه و هم‌تراز تعیین کند و یقینا ملاک‌شان در هر دستگاه میانگین خواهد بود.
 

به گفته وی، در سال اول اجرای برنامه ۴۰ درصد تفاوت حقوق بازنشسته با ۹۰درصد حقوق مشمول کسور شاغل هم‌تراز مبنای محاسبه احکام خواهد بود و در سال دوم ۳۰ درصد و در سال سوم هم ۳۰ درصد تفاوت مدنظر است تا حقوق بازنشسته به ۹۰ درصد حقوق مشمول کسور شاغل مشابه و هم‌تراز برسد.

 

 

 قاسمی افزود: بنابراین بازنشستگان سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ که از فوق العاده‌های ویژه، خاص یا رتبه بندی در دستگاه‌های مختلف بهره‌مند شده‌اند و این افزایش در میانگین حقوق بازنشستگی‌شان موثر بوده است، حقوق بازنشستگی‌شان فعلا از حقوق بازنشستگی سنوات قبل به اضافه ۴۰ درصد همسان‌سازی بیشتر است و در سال اول مشمول نخواهند شد.

 

چندی پیش افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان ومستمری بگیران برای سال۱۴۰۳ تصویب شد. بطوریکه در سال جدید هم برخی از صندوق‌ها از جمله صندوق بازنشستگی کشوری آن را در حقوق فروردین لحاظ کردند و احکام هم بر همین اساس صادر شد اما براساس قانون، میزان افزایش سالانه مستمری بازنشستگان تأمین‌اجتماعی در سطح حداقل و سایر سطوح، پس از تصویب و ابلاغ هیات‌وزیران اجرا می‌شود.
 

با این حال و در شرایطی که هنوز وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی مشخص نیست، ماه گذشته میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی به پرداخت حقوق فروردین ماه بازنشستگان از ۲۰ فروردین اشاره و اعلام کردکه ، افزایش حقوق بازنشستگان تأمین‌ اجتماعی در حقوق اردیبهشت آنان اعمال و مابه‌التفاوت فروردین نیز خردادماه پرداخت خواهد شد.

این خبر مدیرعامل تامین اجتماعی در حالی رسانه ای شد که یک مقام مسئول در کانون عالی بازنشستگان از مذاکرات با مسئولان تأمین اجتماعی در خصوص ضرورت افزایش منطقی حقوق آنها خبر داده.

نصرالله دریابیگی در این باره گفت: در جلساتی که با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و معاونین داشته‌ایم سه پیشنهاد مهم را درباره افزایش حقوق کارگران بازنشسته تحت پوشش کانون عالی بازنشستگان طرح کرده‌ایم؛ اول این که افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تورم ۴۳. ۶ درصدی موجود را پوشش دهد دوم آن که دراجرای ماده ۴۱ قانون کار۳۵ درصد افزایش سطوح مزدی را لحاظ نمایند و افزایش مزایا هماهنگ با دریافتی کارگران و کارکنان دولت باشد.

نایب رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی با اشاره به این موضوع که مذاکرات مزدی این کانون همچنان ادامه دارد، مبنای افزایش حقوق سالانه بازنشستگان را مصوبه شورای عالی کارعنوان کرده و بیان کرد: ماده ۴۱ قانون کارجمهوری اسلامی ایران و ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی تکلیف این مهم را روشن کرده است.

نصرالله دریابیگی خاطرنشان کرد: مطالبات کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی مطالبات برحق حداقل ۵ میلیون نفربازنشسته تأمین اجتماعی وخانواده‌های آنان افزایش حداقل ۳۵ درصدی حقوق این قشرشریف ونجیب است و اگرهیأت مدیره تأمین اجتماعی؛ هیأت امناء ومدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصمیم دیگری درخصوص میزان افزایش حقوق بازنشستگان بگیرند؛ بازنشستگان را درشرایط بسیار وخیمی قرار خواهند داد.

این مقام مسئول در کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی با تبیین نقش وجایگاه بازنشستگان امروز دراعتلای صنعت کشور طی سال‌های گذشته یادآورشد: آنانی که درطول ۴۵ سال گذشته برای پیروزی انقلاب وسربلندی کشورمان در۸ سال دفاع مقدس وسال‌های حساس سازندگی از جان ومال خود گذشتند امروز شایسته نیست که شاهد بی‌تفاوتی برخی مسئولان ومدیران باشند و با مشکلات معیشتی دست وپنجه نرم کنند.

دریابیگی با اشاره به این که ۶۰ تا ۷۰ درصد کارگران بازنشسته تأمین اجتماعی دریافتی ماهانه‌اشان کمتراز۱۰ میلیون تومان است؛ تصریح کرد: دریافتی بازنشستگان عضو کانون‌های بازنشستگی تأمین اجتماعی فقط کفاف هزینه‌های ۱۵ روز را می‌دهد و این درحالی است که اختلاف فاحشی با پرداختی سایربازنشستگان دارند.

وی با تأکید براین مطلب که ذخایر صندوق تأمین اجتماعی حاصل تلاش میلیون‌ها کارگرزحمتکش ایرانی است، گفت: مسئولان سازمان تأمین اجتماعی در برابر صاحبان صندوق تأمین اجتماعی یعنی کارگران وبازنشستگان مسئول هستند و نباید بابت تعهدات مالی خویش دربرابرکارگران بازنشسته آدرس غلط بدهند و به انحاء مختلف ازانجام رسالت خویش طفره بروند.

وی بار دیگربر افزایش منطقی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مطابق تورم اعلامی مراجع مسئول را تاکید کرد

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
نظرات بینندگان
مینو
Iran (Islamic Republic of)
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۲
چرا اضافه حقوق فرورین ماه پرداخت نشد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۷
بدترین سازمان همین تامین اجتمائیه ، اصلا بفکر بازنشستگان و مستمری بگیرانش نیست ، کشوری و لشکری خیلی بهتر هوای بازنشستگان خود را دارند اما این سازمان تامین اجتمایی خون به دل بازنشستگان میکنه چرا باید اضافات هرساله چند ماه بعد واریز بشه یا چرا باید بالای هفتاد درصد حقوق زیر ده میلیون بگیرند خدائیش خود این مسئول میتونه ده روز رو با این همه تورم و گرانی و خرج بچه و اجاره خونه سر کنه ،
منصوره شیرخانلو
Iran (Islamic Republic of)
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۶
چرا با روح وروان بازنشستگان بازی میکنید کجا اضافه میشه الان به اداره زنگ زدم گفتن هیچ خبری نیست
نگار
Iran (Islamic Republic of)
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۵
امروز با صندوق بازنشستگان کشوری تماس گرفتم گفتند این ماه پرداخت نمیشه و مشخص نمیشه کی پرداخت میشه. کتر دروغ بگید خدا ازتون نگذره.
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها