آخرین اخبار
۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۹
بازدید:۳۳۶
صد آنلاین | جنگ در غزه در حالی ادامه دارد که ارتش اشغالگر همزمان با ادامه بمباران مناطق مختلف، همچنان مانع از ورود بخش اعظمی از کمک‌های بشردوستانه به ساکنان این منطقه می‌شود.
کد خبر : ۹۲۲۱۵

به گزارش صد آنلاین ، جنگ در غزه برای دویست و پنجاه و دومین روز در میانه بمباران شدید که روزانه صدها شهید و مجروح به جا می‌گذارد و با تخریب گسترده ساختمان‌ها و مدارس و مراکز درمانی همراه است، همچنان ادامه دارد.

 

 

 

 

 

به گفته سازمان پزشکان بدون مرز از ابتدای ماه جاری میلادی (ژوئن) بیش از ۸۰۰ نفر به شهادت رسیده و ۲۴۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند؛ مجموع شهدا نیز تاکنون به ۳۷۲۳۲ نفر و زخمی‌ها به ۵۸۰۳۷ نفر رسیده و همزمان بیش از ۱۰ هزار پیکر شهدا زیر آوار ساختمان‌ها مانده است.

در سطح تحولات سیاسی نیز رژیم اشغالگر و آمریکا همچنان تلاش دارند تا جنبش حماس را مانع دستیابی به آتش‌بس معرفی کنند و این در حالی است که به گفته حماس، رژیم تل آویو تاکنون به طور رسمی هیچ کدام از طرح‌های آتش‌بس از جمله طرح حو بایدن و قطعنامه شورای امنیت را نپذیرفته است، در حالی که حماس همواره به طور شفاف از هرگونه طرحی برای پایان کامل جنگ استقبال کرده است.

مهمترین تحولات روز ۲۵۲ عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

شهادت ۳۲ کودک در غزه بر اثر گرسنگی

«تدروس ادهانوم قبریسوس» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در یک کنفرانس خبری که در شبکه اجتماعی ایکس انجام شد؛ گفت که طبق آخرین آمار این سازمان، تاکنون ۳۲ کودک در غزه بر اثر سوءتغذیه جان خود را از دست داده‌اند.

او گفت که ۲۸ تن از این کودکان زیر پنج سال داشتند و گرسنگی در غزه به خصوص در میان کودکان افزایش یافته و ساکنان این باریکه از شرایطی که به گرسنگی دسته‌جمعی نزدیک شده، رنج می‌برند.

۲ شهید و ۱۴ مجروح در بمباران خانه‌ای در جنوب لبنان

سازمان امدادرسانی لبنان اعلام کرد که طی بمباران یک خانه مسکونی در روستای «جناتا» در منطقه «صور» در جنوب لبنان، تاکنون ۲ نفر به شهادت رسیده و ۱۴ نفر نیز زخمی شده‌اند. بمباران خانه‌ای در نزدیکی میدان «حیدر» در غرب شهر غزه منجر به شهادت ۳ زن شده است. در پی بمباران خانه‌ای در اردوگاه البریج در مرکز غزه تعدادی از ساکنان شهید و مجروح شدند که به بیمارستان شهداء الاقصی منتقل شده‌اند.

۷ شهید در بمباران خیابان النفق در غزه

در پی اصابت دو موشک به خانه‌ای در خیابان «النفق» در شهر غزه تاکنون ۷ نفر از جمله یک زن و یک کودک به شهادت رسیده‌اند

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها