۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۰
کد خبر : ۹۲۱۲۱

به گزارش صد آنلاین ،  مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۹ مورد ابتلا به تب کریمه کونگو در استان سیستان و بلوچستان شناسایی شده که ۹ مورد آن در شهرستان زاهدان بوده و دو نفر از این افراد در شهر زاهدان فوت شده‌اند.

 

 

 

 

غلامرضا سرگزی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون 19 مورد ابتلا به تب کریمه کونگو در استان سیستان و بلوچستان شناسایی شده که 9 مورد آن در شهرستان زاهدان بوده و دو نفر از این افراد در شهر زاهدان فوت شده‌اند.

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان گفت: دام سالم و بدون علامت نیز می‌تواند باعث انتقال بیماری تب کونگو به انسان شود و در راستای پیشگیری حتماً گوشت بعد از ذبح باید 24 ساعت در یخچال نگهداری و بعد مصرف شود.

وی تصریح کرد : مردم استان حتماً در عید قربان دقت کنند و برای ذبح دام عید به کشتارگاه‌ها مراجعه کنند. میدان «کوثر» شهر زاهدان به هیچ عنوان برای کشتار و خرید دام مورد تایید نیست که در این راستا مقرر شده شهرداری مکانی را جهت عرضه دام آماده کند.

سرگزی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه نگهداری حیوانات در مکان‌های عمومی موضوع را به شماره 1512 گزارش دهند تا پیگیری لازم صورت گیرد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها