آخرین اخبار
۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰
بازدید:۲۷۸
دیدن دوباره شماره ۱۳ بر تن حسین کنعانی زادگان سوالات و ابهاماتی در پی داشت.
کد خبر : ۹۲۰۰۶

معمولا در فوتبال بازیکنان با سابقه و نامدار هر تیم شماره ثابت را به تن می‌کنند. اصلاً انتخاب شماره یکی از پرحاشیه‌ترین اتفاقات در هر تیم است و نمونه‌هایی حتی در سطح ملی هم بوده‌اند که چون شماره آنها به کس دیگری داده شده قید تیم ملی را زده و رفته‌اند!


تیم ملی فوتبال کشورمان نسلی را در اختیار دارد که سال‌هاست کنار یکدیگر بازی می‌کنند. به صورت طبیعی آنها سال‌ها صاحب شماره‌های خاص هستند که اگر به بازیکنی دیگر برسد، معنا و مفهومی غیر عادی پیدا می‌کند.

مثلاً سردار آزمون سال‌هاست شماره ۲۰ را به تن دارد. حسین کنعانی زادگان هم در همه این سال‌ها صاحب شماره ۱۳ در تیم ملی بوده است. معمولاً وقتی بازیکنی خداحافظی می‌کند شماره‌اش به کس دیگری می‌رسد، مثلاً بعد رفتن امید ابراهیمی مهدی طارمی ۹ را برداشت.

اگر بازیکنی به صورت اتفاقی یا به دلیل مصدومیت و محرومیت در یک اردو دعوت نشود، در بازی‌های رسمی و به ضرورت فیفا شماره او را به بازیکنی جوان و تازه وارد می‌دهند اما بازیکن بزرگ در اردوی بعدی برمی‌گردد و شماره‌اش را پس می‌گیرد.

وقتی بعد از جام ملت‌های آسیا احسان حاج صفی و کریم انصاری‌فر دیگر به تیم ملی دعوت نشدند، شماره دو کاپیتان اول و دوم تیم یعنی ۳ و ۱۰ به بازیکنان دیگر منتقل شد. صحبت از این بود که آنها دیگر در برنامه‌های تیم ملی جایی ندارند و هرگز دعوت نخواهند شد.

در فیفا دی فروردین و دو بازی مقابل ترکمنستان مهدی قایدی شماره ۱۰ را تصاحب کرد و حسین کنعانی زادگان شماره ۳ را به تن کرد و شماره ۱۳ او به سامان فلاح مدافع جوان و تازه وارد تیم ملی رسید.

انتظار می‌رفت که در فیفادی خرداد و دو بازی مقابل هنگ کنگ و ازبکستان کنعانی و قایدی شماره‌های جدید خود را به تن کنند. قایدی با همان شماره ۱۰ بازی کرد اما در اتفاقی عجیب کنعانی دوباره ۱۳ پوشید، آن هم در شرایطی که بازی اول مقابل هنگ کنگ آریا یوسفی با این شماره بازی کرد!

اینکه این مدافع با تجربه که قطعاً در جام جهانی بعد نیز حاضر خواهد بود، حاضر نشده دوباره پیراهن شماره ۳ را به تن کند به داستان یمن و شگون هم ربطی ندارد. معمولا فوتبالیست‌ها وقتی با یک شماره یا با یک کفش موفق باشند دیگر ان را عوض نمی‌کنند و کنعانی با شماره ۳ خوش درخشید و برابر ترکمنستان دبل کرد!

وقتی مجموع این موارد را کنار هم بگذاریم، پس دادن شماره ۳ از طرف کنعانی‌زادگان بسیار ابهام آمیز می‌شود. یعنی در برنامه‌های تیم ملی تغییری اتفاق افتاده و قرار است دوباره حاج صفی دعوت شود؟ به خصوص که در سمت چپ خط دفاعی در این دو بازی جلالی و میلاد محمدی محک خوردند و در پست هافبک دفاعی نیز در غیاب عزت اللهی مصدوم، محمد قربانی و امید نورافکن فرصت بازی پیدا کردند و هیچ کدام از دو پست احسان حاج صفی در تیم ملی صاحب قطعی و مشخصی هنوز ندارد!

21025/خ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها