آخرین اخبار
۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۲
بازدید:۱۰۰
صد آنلاین | پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد نروژ ۳۰۰ موشک موسوم به ایم ۱۲۰ سی-۸ ( AIM-۱۲۰C-۸) و ۲۰ بخش هدایت موشک و سایر موارد را درخواست کرده است.
کد خبر : ۹۱۷۴۵

به گزارش صد آنلاین ، وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه فروش موشک های پیشرفته میان برد هوا به هوا و تجهیزات نظامی مرتبط ، به نروژ به ارزش ۱.۹۴ میلیارد دلار را تایید کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 آژانس همکاری امنیتی دفاعی پنتاگون گفت که گواهینامه مورد نیاز برای فروش این تسلیحات را به کنگره آمریکا ارائه کرده است.

پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد نروژ ۳۰۰ موشک موسوم به ایم ۱۲۰ سی-۸ ( AIM-۱۲۰C-۸) و ۲۰ بخش هدایت موشک و سایر موارد را درخواست کرده است.

در این بیانیه آمده است: فروش پیشنهادی آخرین نسخه این نوع موشک ها,توانایی نروژ را برای مقابله با تهدیدات فعلی و آینده بهبود می بخشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: «موشک‌های جدید در سامانه موشکی پیشرفته سطح به هوا (NASAMS) مورد استفاده قرار خواهند گرفت. آنها همچنین می توانند در جنگنده های اف ۳۵ مورد استفاده قرار گیرند.

به گزارش ایرنا, نروژ دارای مرز مشترک کمی با روسیه است.

روابط بین روسیه و نروژ که مرز مشترک شمالگان دارند به تدریج در دوران پس از جنگ سرد و پیش از یکسری تنش‌ها در پی الحاق شبه جزیره کریمه در ۲۰۱۴ توسط روسیه بهبود یافته بود.

اما نروژ در سال ۱۴۰۰ با حضور یک پایگاه نظامی آمریکا در خاک خود موافقت کرد.

نروژ از زمان پیوستن به ناتو در ۱۹۴۹، اعلام کرده که اجازه نمی‌دهد تا نیروهای خارجی در کشورش و زمان صلح پایگاه ایجاد یا تسلیحات اتمی را در آنجا ذخیره کنند اگرچه از برگزاری رزمایش‌های نظامی در خاکش استقبال می‌کند.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها