آخرین اخبار
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۵
بازدید:۵۷
صد آنلاین | خبرگزاری دولتی روسیه روز سه‌شنبه به نقل از یک مقام وزارت خارجه روسیه ادعا مرد که توافق جدید بین مسکو و تهران در زمینه همکاری همه جانبه به دلیل مشکلاتی که شرکای ایرانی با آن مواجه هستند، به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است.
کد خبر : ۹۱۵۰۵
 

به گزارش صد آنلاین ، خبرگزاری دولتی روسیه روز سه‌شنبه به نقل از یک مقام وزارت خارجه روسیه گزارش داد که توافق جدید بین مسکو و تهران در زمینه همکاری همه جانبه به دلیل مشکلاتی که شرکای ایرانی با آن مواجه هستند، به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است

 

 

 

 

به گفته رویترز، ضمیر کابلوف، مقام وزارت امور خارجه این کشور گفت: «این یک تصمیم استراتژیک رهبری دو کشور است. این روند به دلیل مشکلاتی که شرکای ایرانی ما دارند متوقف شده است.»

هیچ اظهارنظر فوری در‌این‌باره از طرف ایرانی وجود ندارد.

روسیه و ایران در سال‌های اخیر روابط نزدیکی برقرار کرده‌اند و در تلاش برای برقراری آنچه می‌گویند نظم جهانی چندقطبی است، علیه آنچه به‌عنوان سیاست خارجی مخرب ایالات متحده می‌دانند، فشار آورده‌اند.

کار بر روی یک توافق بزرگ جدید بین مسکو و تهران در سپتامبر ۲۰۲۲ در جریان دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور فقید جمهوری اسلامی، اعلام شد. 

منبع اکو ایران

 
 
 
 
 
 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها
انتخابات ریاست‌جمهوری چند قطبی می‌شود؟/ آیا به مرحله دوم می‌رود؟