آخرین اخبار
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۰
پسر جوان بخاطر آرایش های زنانه و رفتارهای نامتعارف به دست پدرش کشته شد
بازدید:۱۱۸۶۵
صد آنلاین | پدری در تبریز که در بهمن ماه سال گذشته پسر 17 ساله خود را به دلیل آرایش و رفتارهای زنانه به قتل رسانده و،چ از سوی رییس شعبه 117 دادگاه کیفری دو تبریز به 3 سال حبس محکوم شده بود؛ رییس دادگاه مذکور با توجه به شرایط متهم حبس او را به یک سال تقلیل داد
کد خبر : ۹۱۳۷۱

به گزارش صد آنلاین ، عقربه‌های ساعت به ۱۲ نزدیک می‌شوند و شمارش معکوس برای محاکمه مرد ۴۰ ساله شروع شده است؛ مردی که با دست و پای بسته و زنجیرشده به همراه سربازی که از لباس هایش مشخص است جز کادر زندان است روی صندلی سالن انتظار نشسته و منتظر است تا نامش از سوی منشی دادگاه ۱۱۷ کیفری دو تبریز خوانده شود.

 

 

پسر جوان بخاطر آرایش های زنانه و رفتارهای نامتعارف به دست پدرش کشته شد

 


در آن سوی مرد زنی جوان نشسته است؛ مادر پارسا. این زن و شوهر مدام ساعت را چک می‌کنند و بی قرارند. اشک از چشمان مرد میانسال جاری می‌شود سرش را به پشتی صندلی تکیه می‌دهد و اجازه سراریز شدن اشک هایش را می‌دهد که در این حین نامش از سوی منشی شعبه خوانده می‌شود. سریع به همراه سرباز و زنش به داخل می‌روند.

جلسه دادگاه به طور رسمی شروع می‌شود. بعد از سوال و جواب‌های قاضی، مرد در پشت میز محاکمه می‌ایستد و اینگونه اظهارات خود را در رابطه با قتل پسر ۱۷ ساله خود به دادگاه ارایه می‌دهد:

از دست رفتار‌های زنانه پارسا به عنوان یک مرد به ستوه آمده بودم؛ او تمایلات جنسی زنانه داشت؛ برای درمان پارسا تمام تلاش خود را به کار بستیم، اما هیچ کدام موثر واقع نشد چرا که پارسا همکاری نمی‌کرد و مدام از خانه فرار می‌کرد. رفتارهایش اصلا قابل کنترل نبود.

او حتی در این اواخر سعی داشت بر روی برادر کوچک‌تر خود نیز اثر بگذارد؛ برادرش می‌گفت، وقتی با پارسا در خانه تنها هستیم وی مدام عکس‌های دوستانش را نشان می‌دهد و از کار‌های غیراخلاقی که با آن‌ها انجام می‌دهد می‌گوید؛ که دیگر تحمل این موضوع ازتوان من خارج بود. تا آن اندازه بی آبرو شده بودم که در میان دوست و آشنا و فامیل همه ما را با انگشت نشان می‌دادند.

دیگر نتوانستم تحمل کنم؛ او را به بهانه اینکه به بیمارستان رازی میبرم، به پارکی در اطراف تبریز برده و خفه کردم؛ با پلیس تماس گرفته و خود را تسلیم قانون نمودم.

مرد میانسال می‌گفت و گریه می‌کرد، مادر پارسا هم با هویدا شدن صحنه قتل جگرگوشه اش در مقابل چشمانش که تا قبل از این از نحوه قتل پارسا بی اطلاع بود، با صدای بلند اشک می‌ریخت و ضجه می‌زد. صدای گریه و ناله‌های این زن و مرد نه تنها کل دادگاه بلکه کل ساختمان شهید قضایی تبریز را برداشته بود.

افراد زیادی مقابل دادگاه جمع شدند تا پی به منبع صدا و علت آن ببرند. قاضی ختم جلسه را اعلام کرد و مرد به همراه زندان بان جلسه دادگاه را ترک کرد.

صدور حکم سه سال حبس
در نهایت رییس دادگاه کیفری دو تبریز به شرح زیر اقدام به صدور رای می‌نماید:

«با توجه به اینکه مقتول فرزند متهم می‌باشد؛ به استناد ماده ۶۱۲ از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ و مواد ۲ و ۱۱ از قانون کاهش مجازات حبس تعزیری مصوب ۱۳۹۹ متهم را به تحمل ۳ سال حبس تعزیری با استهلاک ایام بازداشت قبلی محکوم می‌نماید. اما با توجه به فقدان سابقه کیفری موثر و اقرار و همکاری متهم و اعلام گذشت مادر مقتول بعنوان اولیا دم ایشان و انگیزه شرافتمندانه مرتکب از ارتکاب بزه معنونه و به استناد ماده ۴۶ و ۵۴ از قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ اجرای نصف مجازات مذکور را اعلام می‌دارد.»


اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها
انتخابات ریاست‌جمهوری چند قطبی می‌شود؟/ آیا به مرحله دوم می‌رود؟