آخرین اخبار
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۶
بازدید:۲۶۲
صد انلاین | رسانه‌های آلمانی اعلام کردند که دولت این کشور مخالف طرح فرانسه برای اعزام مستشار و مربی نظامی به اوکراین است.
کد خبر : ۹۱۳۶۶

 

به گزارش صد آنلاین ، روزنامه آلمانی «ولت آم زونتاگ» به نقل از منابع آگاه اعلام کرد برلین از طرح فرانسه برای اعزام مربیان آموزشی کشورهای غربی به اوکراین برای آموزش ارتش این کشور، حمایت نخواهد کرد.

 

 

 

 

 

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه که پیشتر در چند موقعیت گزینه اعزام احتمالی نیرو از فرانسه به اوکراین را رد نکرده بود، به‌تازگی با اشاره به تشکیل ائتلافی از مدرسان نظامی برای آموزش سربازان اوکراینی در خاک اوکراین به منظور جنگ با نیروهای روس، پا را فراتر نهاده است!

ماکرون دراین‌باره گفته است: می‌خواهیم با هدف بهره‌وری، ائتلافی تشکیل دهیم و تعدادی از شرکای ما نیز همین حالا موافقت‌شان را اعلام کرده‌اند. طی چند روز آینده، تشکیل بزرگ‌ترین ائتلاف ممکن را با توانایی پاسخ به نیازهای اوکراین، نهایی خواهیم کرد.

ماکرون کشورهای دخیل در این ائتلاف را اعلام نکرده است. به گفته وی، اعزام متخصص علوم نظامی به اوکراین جهت آموزش سربازان این کشور، واکنش روسیه را به همراه نخواهد داشت! وی درباره این موضوع ادامه داد: ما با روسیه در جنگ نیستیم. دنبال تشدید تنش هم نیستیم اما هدف‌مان این این است که با هر چه در توان داریم به اوکراین برای مقاومت کمک کنیم.

رئیس جمهور اوکراین مدعی شد: آیا اگر به درخواست اوکراین، سربازانش را در خاک خودش بسیج کنیم و آموزش دهیم، اقدام به تشدید تنش کرده‌ایم؟ نه، این کار به معنای اعزام نفر (اعم از اروپایی و نیروهای ائتلافی) به خط مقدم نیست.

اظهارات و ادعاهای ماکرون پس از دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در پاریس مطرح شده است. او پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد که پاریس برای کی‌یف جنگنده «میراژ ۲۰۰۰» ارسال خواهد کرد و به خلبانان اوکراینی آموزش می‌دهد. گفته می‌شود که خلبانان اوکراینی تا پایان سال برای پرواز با این جنگنده‌های آماده خواهند شد.

نیروهای فرانسوی تاکنون حدود ۱۰ هزار نیروی اوکراینی را در فرانسه و سایر کشورهای ناتو آموزش داده‌اند. لیتوانی و استونی نیز به طور علنی اعلام کرده‌اند که تمایل به اعزام مدرس نظامی به اوکراین دارند. کاجا کالاس، نخست وزیر استونی ماه پیش گفت که مدرسان ناتو همین حالا نیز در کشور جنگ‌زده اوکراین فعال هستند.

مقامات روس هشدار داده‌اند که هر نوع نیروی نظامی خارجی در اوکراین، اهدافی مشروع برای نیروهای روس خواهند بود و نوع وظایف محوله یا موقعیت اعزامی آنها هیچ تفاوتی در این موضوع ایجاد نخواهد کرد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها