آخرین اخبار
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۸
بازدید:۲۵۶
صد انلاین | به نقل از فریدا، مادر چهار فرزند، در راه بازار محلی ناپدید شد. همسرش، نونی ۵۵ ساله، پس از بازنگشتن او به خانه، با کمک اهالی روستا جستجو را آغاز کرد. جستجوگران با صحنه‌ای وحشتناک روبرو شدند: یک مار پیتون ۶ متری با شکمی برآمده که در نزدیکی محل زندگی آنها یافت شد.
کد خبر : ۹۱۳۴۲
 
 
 
 
 
 

به گزارش صد آنلاین ، در حادثه‌ای دلخراش که جامعه محلی روستای کالمپانگ در اندونزی را در شوک فرو برد، زنی ۵۰ ساله به نام فریدا پس از دو روز ناپدید شدن، در شکم یک مار پیتون غول‌پیکر پیدا شد. این حادثه بار دیگر خطرات زندگی در نزدیکی جنگل‌های متراکم اندونزی را نشان داد.

 

فریدا، مادر چهار فرزند، در راه بازار محلی ناپدید شد. همسرش، نونی ۵۵ ساله، پس از بازنگشتن او به خانه، با کمک اهالی روستا جستجو را آغاز کرد. جستجوگران با صحنه‌ای وحشتناک روبرو شدند: یک مار پیتون ۶ متری با شکمی برآمده که در نزدیکی محل زندگی آنها یافت شد.

144_11zon (1)

با شک به اینکه فریدا قربانی این مار شده است، نونی و چند تن از اهالی شکم مار را شکافتند. متأسفانه، بقایای فریدا غرق در مایعات درون شکم مار پیدا شد. کارشناسان معتقدند مار ابتدا با گاز گرفتن پای فریدا و سپس پیچیدن دور بدنش، او را خفه کرده و سپس به طور کامل بلعیده است.

145_11zon (1)

نونی با اندوه فراوان گفت: «هرگز خودم را نمی‌بخشم که اجازه دادم همسرم تنها بیرون برود. اگر آن روز با او بودم، مار جرأت نزدیک شدن به او را نداشت. از رنجی که کشید، متأسفم. از خانواده‌ام عذرخواهی می‌کنم.»

146_11zon (1)

سواردی روسی، رئیس روستا، اظهار داشت: «چنین اتفاقی تاکنون در روستای ما نیفتاده بود. به همه هشدار داده‌ایم هنگام عبور از جنگل مراقب باشند. زنان باید همراه داشته باشند.»

اندونزی با جنگل‌های وسیع و متراکمش، زیستگاه تعداد زیادی مار پیتون است. برخلاف کشورهای همسایه در جنوب شرق آسیا که زیرساخت‌های مدرن، مارها را به خارج از محدوده شهرها رانده، در اندونزی این خزندگان آزادانه در روستاها پرسه می‌زنند.

147_11zon (1)

این اتفاق تنها مورد از این دست حوادث نبود. در سال ۲۰۲۲، مادربزرگی ۵۴ ساله به نام جاراه نیز در جنگلی در جامبی اندونزی، توسط یک پیتون ۶.۷ متری بلعیده شد. در مارس ۲۰۱۷ نیز، اکبر سالوبیرو در جزیره سولاوسی غربی طعمه یک پیتون شد.

این حوادث لزوم آگاهی‌رسانی بیشتر و ایجاد راهکارهای ایمنی برای ساکنان مناطق جنگلی اندونزی را برجسته می‌کند. مقامات محلی باید اقدامات جدی برای محافظت از شهروندان در برابر این خطرات طبیعی انجام دهند.

منبع: روزیاتو

 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها