آخرین اخبار
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۵
وزارتخانه را از میدان مشق خارج کنید/انتقاد از بسته شدن سر در باغ ملی بر روی گردشگران
بازدید:۳۶۱
صد آنلاین | عضو شورای شهر تهران درباره محدودیت‌های ایجاد شده برای ورود گردشگر از طریق سردر باغ ملی به میدان مشق از سوی وزارت امورخارجه و عدم اجرای مصوبه دولت انتقاد کرد.
کد خبر : ۹۱۳۰۴

احمد علوی  تذکری درباره محدودیت های ایجاد شده برای ورود گردشگر از طریق سردر باغ ملی به میدان مشق ابراز داشت: سردر باغ ملی در مهر۷۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید و یکی از نمادهای شهر تهران در ضلع شمالی میدان امام خمینی (ره) است.

 

 


وی با اشاره به اینکه مجموعه این میدان با وجود موزه و ابنیه تاریخی یکی از قطب های گردشگری تهران است گفت: این مجموعه به دلیل نگاه‌های محدود کننده بعضی وزارت خانه‌ها با مشکلاتی روبروست.

 

وزارتخانه را از میدان مشق خارج کنید/انتقاد از بسته شدن سر در باغ ملی بر روی گردشگران

 

 

علوی به مصوبه هیات وزیران به منظور نگهداری موزه ارتباطات مجموعه باغ ملی و موزه ایران باستان اشاره کرد و گفت: کارگروهی پیگیری و مطالعه لازم را در حدود میدان مشق انجام داده است و معتقد است که این مجموعه دریچه ای برای گردشگری شهر تهران است.

 

 

علوی افزود: با اجرایی کردن این مصوبه به عنوان قطب فرهنگی تاریخی قراربود، موزه های این منطقه در کنار موزه ملی ایران تجمیع شود و ساختمان مهم وزارت خارجه تخلیه و در اختیار موزه قرار گیرد اما انحصارطلبی برخی دستگاههای دولتی مانع شد.

 

 

 

این عضو شورای شهر تاکید کرد: باید این دستگاهها از محدوده میدان مشق خارج شوند تا گردشگران بدون هیچ دغدغه ای در این برگ تاریخ قدم بزنند.

 

 

علوی با انتقاد از عدم تخصیص بودجه برای این مصوبه، به بسته شدن سردر اصلی باغ ملی بر روی گردشگران از سوی وزارت امور خارجه پرداخت و گفت: چندی است این وزارتخانه به دلایل نامعلومی از باز کردن در خودداری کرده است. وی با بیان اینکه وزرات امور خارجه مسیرهای دسترسی را از ۳۰ تیر معرفی کرده و قصد باز کردن درب های تاریخ و فرهنگی گردشگری مشق را ندارد، از متولیان خواست برای رسیدگی به نفع موضوعات اقدام کنند.

مهدی حسینی مغویان
نویسنده:
مهدی حسینی مغویان
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها