آخرین اخبار
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۳
بازدید:۱۱۶
صد آنلاین | شخصی با استفاده از چکش اقدام به شکستن شیشه پنجره‌های کنسولگری آمریکا در سیدنی کرده است.
کد خبر : ۹۱۲۲۸

به گزارش صد آنلاین ، ساختمان کنسولگری آمریکا در شمال سیدنی، استرالیا هدف حمله قرار گرفته و تخریب شد و پلیس در حال بررسی است.

 

 

 

 

تصاویر دوربین‌های مداربسته که توسط پلیس به دست آمده نشان می‌دهند شخصی با کلاه هودی و درحالیکه صورتش اصلا مشخص نیست حوالی ساعت ۳ صبح به وقت امروز (دوشنبه) با استفاده از چکش اقدام به شکستن شیشه پنجره‌های کنسولگری آمریکا در سیدنی کرده است.

 به نقل از شبکه خبری ای.بی.سی، همچنین ۲ مثلث قرمز رنگ هم با استفاده از اسپری رنگ روی درب اصلی کنسولگری کشیده شده است.

«نیت اوانس» سخنگوی هیات آمریکایی در سازمان ملل گفت: آمریکا خواستار رای‌گیری در شورای امنیت و حمایت از پیشنهادی که روی میز قرار دارد، شده است.

پلیس اشاره کرد که این حمله منجر به «آسیب ۹ پنجره با یک چکش کوچک و سنگین» شد.

پلیس این رویداد را یک حادثه با «خسارات مخرب» توصیف کرده و همچنان در تلاش برای شناسایی انگیزه این رویداد است که گمان می‌رود با انگیزه سیاسی انجام شده باشد.

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا این اقدام را محکوم کرده و از مردم خواسته است تا مبحث و گفتمان سیاسی محترمانه در این باره داشته باشند.»

وی افزود: «مردم از آنچه در منطقه خاورمیانه می‌گذرد آسیب دیده‌اند، به ویژه آنهایی که خویشاوندانی در اسرائیل یا سرزمین‌های اشغالی فلسطین دارند.»

وی در نشست خبری امروز صبح در کانبرا همچنین از مردم خواست تا آرامش خود را حفظ کنند و گفت: «این راه و روش استرالیایی‌ها نیست. درگیری‌های خاورمیانه مساله‌ای دشوار و پیچیده است. مطمئنا به نکات ظریفی نیاز دارد و نباید درباره آنها شعار داد.»

نخست وزیر استرالیا همچنین خاطرنشان کرد: «اقدامات اینچنینی مانند خسارت زدن به کنسولگری آمریکا کاری از پیش نمی‌برد و تنها جرمی در راستای تخریب امول است.»

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها