آخرین اخبار
۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۰
بازدید:۲۴۱
صد انلاین | دولت فدرال سومالی از کشته شدن ۴۷ تروریست وابسته به گروه الشباب در مرکز این کشور خبر داد.
کد خبر : ۹۱۱۶۳
 

به گزارش  صد آنلاین ، تروریست‎های وابسته به گروه الشباب به یک مرکز نظامی در شهر « عیل طیر» واقع در اقلیم گل گودود ( مرکز سومالی ) حمله کردند که با مقاومت نیروهای ارتش و متحدان  محلی آن روبرو شد و درگیری شدیدی میان دو طرف رخ داد.

 

 

 

 

 

گروه الشباب با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد در جریان این درگیری شماری از نیروهای دولتی را کشته شده‌اند.

 وزارت تبلیغات دولت فدرال سومالی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ارتش و متحدان داخلی و بین‌المللی  آن بامداد امروز ( یکشنبه) عملیاتی را علیه گروه الشباب در حومه شهر «عیل طیر» واقع در اقلیم گل گودود انجام دادند که در جریان آن 47 تن از عناصر این گروه تروریستی کشته شدند.

 این بیانیه می‌افزاید: در این عملیات مرکز فرمانده و محل تجمع عناصر الشباب هدف قرار گرفت و شمار از خودروها و تجهیزات نظامی این گروه تروریستی منهدم شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سومالی، در بیانیه وزارت تبلیغات سومالی آمده‌ است: تروریست‌های وابسته به الشباب برای انجام عملیاتی در مرکز کشور در حومه شهر عیل طیر تجمع کرده بودند که با انجام این عملیات، طرح تروریستی آنان خنثی شد.

کشته شدن بیش از 20 تروریست الشباب در سومالی

در بیانیه مزبور تصریح شده است: بدنبال عملیات ارتش و متحدان آن در عیل طیره عناصری از الشباب از محل درگیری متواری شدند که نیروهای ارتش و شبه نظامیان محلی درحال تعقیب آنان هستند.

دولت موگادیشو بارها در بیانیه خود تاکید کرده‌ است: مبارزه با الشباب تا ریشه کنی این گروه از خاک کشور ادامه خواهد داشت.

الشباب یک گروه ترویستی وابسته به القاعده است که فعالیت خود را در سومالی از سال 2004 شروع کرده و با انجام عملیات تروریستی ثبات و امنیت این کشور و شاخ آفریقا را برهم زده است.

با انتخاب «حسن شیخ محمود» به عنوان رئیس جمهور سومالی، مبارزه با گروه تروریستی الشباب با قدرت و توان بیشتری ادامه یافت و ارتش این کشور با کمک متحدان داخلی و بین‌المللی خود توانسته‌ است مناطق زیادی از این کشور را از سیطره عناصر الشباب آزاد کند.

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها