آخرین اخبار
۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۵
بازدید:۲۶۲
صد انلاین | بازی همستر این روز‌ها به‌اندازه‌ای مورد استقبال قرار گرفته است که افزایش تعداد پیام‌های ورود افرادی که مدت‌ها پیش از تلگرام خارج شده بودند و حالا به‌واسطه شرکت در این بازی دوباره وارد این برنامه شده‌اند به یک جُک در فضای مجازی تبدیل شده است.
کد خبر : ۹۱۱۶۱

به گزارش صد انلاین ، بازی همستر این روزها به‌اندازه‌ای مورد استقبال قرار گرفته است که افزایش تعداد پیام‌های ورود افرادی که مدت‌ها پیش از تلگرام خارج شده بودند و حالا به‌واسطه شرکت در این بازی دوباره وارد این برنامه شده‌اند به یک جُک در فضای مجازی تبدیل شده است. این روزها صحبت درباره بازی همستر کامبت داغ و فضای مجازی پر شده از تحلیل و آموزش این بازی. ارائه راهکارهایی برای افزایش جذب درآمد و ساخت ربات برای ضربه زدن بر صفحه گوشی، گوشه کوچکی از این هیاهویی است که این همستر به راه انداخته است. البته همه چیز در این بازی ضربه زدن روی صفحه گوشی هوشمند نیست بلکه باید تمامی جوانب روانشناسی، جامعه شناسی و اقتصادی آن را باید در نظر گرفت.

 

 

 

 

 

در خصوص علت استقبال گسترده مردم از ربات‌هایی مانند نات کوین، همستر کامبت و... و آسیب‌هایی که می‌تواند به جامعه وارد کند با حامد بخشی، جامعه شناس و عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی به گفت‌وگو پرداختیم.

بخشی در گفت‌وگو با شهرآرانیوز، اظهار کرد: شیوه‌هایی شبیه به نات کوین، همستر کامبت و ... که امروزه هر از چندگاهی ظاهر می‌شود دارای یک قاعده کلی است که افراد می‌توانند یا گمان می‌کنند که بتوانند با انجام دادن فعالیت‌هایی که به مراتب هزینه کمتری دارد بتوانند درآمدهای بیشتری کسب کنند. به عنوان مثال با همستر کامبت می‌توان صرفا با فشردن مکرر انگشت روی صفحه موبایل بدون تخصص، مهارت خاص و یا زحمت زیاد درآمد قابل توجهی کسب کرد که این امر موجب استقبال افراد به این گونه بازی‌ها می‌شود.

وی افزود: البته که این بازی‌ها و ربات‌ها فرمول‌های اقتصادی خاص خود را هم دارد، یکی از فعالیت افرادی که در حوزه بازار فعال هستند این است که نوآوری انجام دهند یعنی در حالی که برای کاربر انرژی کاری زیادی در پی ندارد ارزش افزوده‌ای ایجاد می‌کند که به صرفه باشد البته که در این حوزه ما شیوه پایداری نداریم اما در حال مطرح شدن است.

این جامعه شناس در ادامه گفت: زمانی که چنین رباتی فراگیر می‌شود استقبال، جست و جو و امید داشتن به اینکه می‌توان با زحمت اندک درآمدهایی کسب کرد، ایجاد می‌شود در واقع این مساله‌ای است که می‌توان به جامعه امروز و جوانان جامعه امروز ارتباط داد چرا که جامعه و نسل جوان جویای کاری است که بتواند در کوتاه مدت درآمد قابل توجهی کسب کند که البته شرایط اقتصادی بر آن دامن میزند. در جامعه‌ای که اقتصاد آن آشفته است چنین خصلتی را در کنشگران خود ایجاد می‌کند.

بخشی در خصوص علت استقال گسترده مردم به ربات‌هایی چون همستر کامبت، بیان کرد: در واقع زمانی که بازار ما وضعیتی دارد که افراد با یک حرکتی که نیازمند تخصص، هوش، تلاش و خبرگی مبتنی بر تجربه نیست ناگهان درآمدی به اندازه درآمد یک سال فرد متخصص، کسب می‌کنند، در اقتصاد ما امروز مکررا پنجره‌هایی باز می‌شود که برای افراد پول شانسی واریز می‌کنند یعنی افراد احساس می‌کنند بدون تلاش، خبرگی و زحمت درآمدی کسب می‌کند که قابل مقایسه با درآمد حاصل از کار نیست.

وی در خصوص آسیب‌های این فراگیری، اظهار کرد: این بازار و اقتصاد آشفته است که به درآمدهای این چنینی دامن میزند که در عین حالی که باعث انسداد اقتصادی و اشتغال ایجاد می‌کند روحیه‌ای در جامعه ایجاد می‌شود که می‌توان چنین درآمدهایی کسب کرد و افراد را نسبت به چنین درآمدهایی مثل نات کوین، همستر کامبت و نظیر این‌ها را باور پذیر می‌کند و مورد استقبال قرار می‌گیرد.

این جامعه شناس در نهایت تاکید کرد: استقبال از چنین ربات‌ها و کسب درآمدها ناشی از بازار اقتصادی آشفته است و این به خُلق انسان‌ها و فضای اجتماعی ما در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی تسری پیدا می‌کند.

 

 
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها