آخرین اخبار
۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
مقصد جدید فرهاد مجیدی استقلال است؟
بازدید:۱۴۸۰
برخلاف شایعات مطرح شده، فرهاد مجیدی به دنبال ادامه حضور در فوتبال باشگاهی امارات است.
کد خبر : ۹۱۱۵۴

فرهاد مجیدی دستاوردی تاریخی در فوتبال ایران داشت و توانست در لیگ بیست‌ویکم همراه با استقلال به مقام قهرمانی لیگ برتر برسد؛ آن‌هم در حالی‌که توأمان با کسب این عنوان، رکوردهای پرشماری از جمله کسب بیشترین امتیاز در تاریخ لیگ برتر شکسته شد و آبی‌ها به نخستین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل شدند که بدون شکست کار خود را در طول یک فصل به پایان می‌برند و به مقام قهرمانی می‌رسند تا بیش از پیش قهرمانی شماره ۷ سابق آبی‌ها در کسوت سرمربی استقلال، خاص شود.


کارنامه درخشان فرهاد در استقلال

مجیدی با وجود آنکه ۲ فصل دیگر با استقلال قرارداد داشت، تصمیم به جدایی از جمع آبی‌پوشان پایتخت گرفت و کار خود را در فوتبال باشگاهی امارات پیش برد. نکته جالب‌توجه اینکه فرهاد مجیدی در ۳ مقطع حضورش روی نیمکت استقلال، تجربه ۸۵ بار سرمربیگری آبی‌ها را (در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا) به‌دست آورد و ۵۰ برد در کارنامه این چهره محبوب نزد هواداران استقلال دیده می‌شود که رکورد فوق‌العاده و قابل‌توجهی است و استقلالی‌ها تنها ۱۱ بار با هدایت مجیدی طعم شکست را در طول ۳ مقطع مختلف چشیدند!

شروعی موفق در کسوت سرمربی لژیونر!

سرمربی اسبق استقلال که بخش مهمی از دوران طلایی فوتبال خود را در امارات پشت سر گذاشته بود، برای سرمربیگری هم به سراغ لیگ برتر این کشور رفت و سکان هدایت اتحاد کلبا را پذیرفت که در ۵۱ مسابقه روی نیمکت زردومشکی‌پوشان حضور یافت. فصل اول حضور مجیدی در اتحاد کلبا، با حضور این تیم در رتبه هشتم جدول ۱۴ تیمی لیگ برتر امارات به پایان رسید و عملکرد خوب فرهاد مجیدی باعث شد تا قراردادش تمدید شود اما او در دومین فصل حضورش در فوتبال باشگاهی امارات در کسوت سرمربی، کارنامه خوبی از خود به جای نگذاشت.

ناگهان ورق علیه فرهاد برگشت!

فرهاد مجیدی در فصل اخیر در لیگ برتر، لیگ‌کاپ و جام پادشاهی امارات تیم اتحاد کلبا را هدایت کرد که در مجموع ۲۱ مسابقه تنها ۷ برد در کارنامه مجیدی نقش بست و در ۹ مسابقه تیمِ تحت هدایت او باخت تا سرانجام مدیران باشگاه اماراتی تصمیم به قطع همکاری با او بگیرند. بعد از پایان حضور مجیدی در اتحاد کلبا، ابتدا بحث حضورش در تیم امید امارات مطرح شد اما خیلی زود این شایعه تکذیب شد. با وجود آنکه فرهاد مجیدی عملکرد ناموفقی در دومین فصل حضورش در فوتبال باشگاهی امارات در نقش سرمربی داشت اما او تصمیم گرفت تا در دوره‌های دانش‌افزایی در کشور امارات شرکت کند و هدف خود را ادامه فعالیت در فوتبال باشگاهی این کشور قرار داد.

استقلال نه، پای شارجه و الوصل در میان است!

مالکان باشگاه استقلال در حالی به دنبال انتخاب سرمربی برای تیم‌شان در فصل آینده هستند که در کنار نام جواد نکونام، زمزمه‌هایی درباره احتمال حضور دوباره فرهاد مجیدی در کسوت سرمربی آبی‌پوشان پایتخت به میان آمد. با این وجود، پیگیری‌های بیشتر نشان می‌دهد که مجیدی تمایلی به بازگشت به فوتبال ایران ندارد و او در کنار مذاکره با مدیران باشگاه الوصل، مشغول رایزنی با مدیران باشگاه شارجه امارات است و به نظر می‌رسد که مقصد بعدی سرمربی سابق استقلال، یکی از این دو تیم خواهد بود.

شارجه، مقصد بعدی فرهاد در فوتبال امارات؟

مجیدی هر چند یکی از اسطوره‌های باشگاه الوصل محسوب می‌شود و پیش از پایان فصل لیگ برتر امارات زمزمه‌هایی درباره انتخاب او در نقش سرمربی مطرح بود اما با این وجود گفته می‌شود که شانس فرهاد برای حضور روی نیمکت الوصل کم‌رنگ شده و حالا او گزینه اصلی هدایت شارجه امارات است. شارجه در فصل اخیر موفق شد در جمع ۴ تیم برتر جدول رده‌بندی قرار گیرد و گفته می‌شود که در روزهای اخیر مذاکرات فشرده‌ای از سوی مدیران این باشگاه با فرهاد مجیدی انجام شده و او حالا گزینه اصلی هدایت شارجه است.

فرهاد مجیدی مذاکرات مثبتی با مدیران شارجه داشته و دور از ذهن نیست که به‌زودی معارفه مجیدی در نقش سرمربی جدید شارجه رسمی شود. هر چند که مجیدی همچنان کورسوی امیدی به حضور روی نیمکت الوصل دارد اما در صورتی‌که مذاکرات با قهرمان لیگ برتر امارات به سرانجام نرسد، به نظر می‌رسد که فرهاد مجیدی سکان هدایت شارجه را خواهد پذیرفت و همچنان در کسوت سرمربی لژیونر در فوتبال باشگاهی امارات کارش را پیش می‌برد.

21025/خ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها