آخرین اخبار
۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۰
بازدید:۵۳۵
صد آنلاین | رئیس پلیس آگاهی استان فارس از شناسایی و دستگیری 2 نفر که با فروش قبر در شیراز مبلغ 40 میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.
کد خبر : ۹۱۱۱۳

 

به گزارش صد آنلاین، سرهنگ کاووس حبیبی گفت: در پی دریافت شکوائیه‌ای مبنی بر کلاهبرداری از طریق فروش قبر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

وی افزود: با تلاش ماموران پلیس آگاهی و پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، در نهایت دو متهم در این راستا شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شدند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد این متهمان در مجموعه آرامستان شاه داعی الله شیراز با ارائه اسناد جعلی و جعل فیش‌های بانکی متقاضیان سابقی که قبر خریداری کرده بودند و با اخذ وجوهی از متقاضیان جدید و جعل و درج نام آنها در فیش‌های بانکی سابقا تنظیم شده، بیش از 100 قبر متعلق به افراد دیگر را به صورت غیرقانونی فروخته‌اند.

سرهنگ حبیبی با بیان اینکه این متهمان حدود 40 میلیارد ریال از شهروندان به این روش کلاهبرداری کرده‌اند، افزود: متهمان به جرم ارتکابی اقرار و در این خصوص پرونده قضائی تشکیل شد.

وی گفت: بنا به دستور مرجع قضائی، مشخصات و تصاویر بدون پوشش این دو متهم به نام‌های “رضا باصری” و “علیرضا رستگار” انتشار داده می‌شود تا کسانی که به این روش مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند، با تنظیم شکوائیه در دفتر خدمات قضایی، جهت پیگیری به اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان فارس واقع در خیابان احمدی نو- خیابان شهید نظیری مراجعه کنند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
لینک کپی شد
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها