آخرین اخبار
۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۷
افشاگری یک استقلالی : این داور تحت فشار سنگین مقامات پرسپولیس بود
بازدید:۸۰
مارکو اورلیو داکونیا مربی تیم فوتبال استقلال خوزستان در پایان لیگ بیست‌وسوم، به اتفاقات دیدار با پرسپولیس و تصمیمات داور این بازی اشاره کرد.
کد خبر : ۹۱۰۷۳

مارکو اورلیو داکونیا درباره بقای تیم فوتبال استقلال خوزستان در لیگ برتر، گفت: وقتی آمدم، تیم با هشت امتیاز و شرایط ذهنی بدی قعرنشین بود. چهار بازیکن خارجی آوردیم و تلاش کردیم با برطرف کردن اشتباهات قبلی، تاکتیک‌های جدید را در زمین پیاده کنیم. روی ذهنیت بازیکنان کار کردیم و پیشرفتی عالی داشتیم تا اینکه از منطقه سقوط خارج شدیم.


وی با اشاره به باخت ۴ بر یک مقابل نساجی در هفته بیست‌وهفتم تصریح کرد: این نتیجه غیرمنتظره یک نقطه عطف بود و بازیکنان از لحاظ روانی تحت تأثیر قرار گرفتند. من برای بازیکنان صحبت کردم که به افزایش روحیه آنها کمک کرد. در سه هفته پایانی خیلی قدرتمند جلو رفتیم و چاره‌ای جز پیروزی نداشتیم. در دیدار با پرسپولیس هم اتفاقات عجیبی افتاد و کسی فکر نمی‌کرد استقلال خوزستان که در منطقه سقوط قرار دارد، بتواند پرسپولیس را اذیت کند.

مربی استقلال خوزستان با تمجید از عملکرد تیمش برابر قهرمان لیگ عنوان کرد: پرسپولیس و هوادارانش وقتی دیدند سه گل در نیمه اول زدیم، شگفت‌زده شدند. ما با برنامه‌ریزی و خیلی خوب توانستیم حریف را از دروازه خودمان دور نگه داریم. خیلی واضح بود که داور با نشان دادن کارت زردهای ناعادلانه به علیرضا کاظمی و ساویو روبرتو، در نتیجه بازی دخالت کرد. حتی با یک بازیکن کمتر هم مقابل پرس سنگین تیم بزرگ پرسپولیس مقاومت کردیم و برخی خطاها برای ما گرفته نشد.

مارکو در ادامه انتقادات خود نسبت به قضاوت کوپال ناظمی بیان کرد: داور بین دو نیمه، تحت فشار سنگین مقامات پرسپولیس بود و می‌دانستیم اتفاقات عجیبی بین دو نیمه رخ می‌دهد. به بازیکنان گفتم که در محوطه جریمه خیلی مراقب باشید؛ چون داور شاید برای آنها پنالتی بگیرد! ساویو تلاش می‌کرد سرعت خودش را کم کند و غیرعمدی روی زمین افتاد، اما یک تماس اجتناب‌ناپذیر رخ داد و او اخطار دوم را گرفت. داور پیش‌بینی مرا تأیید کرد!

وی در مورد مسابقات لیگ برتر کشورمان خاطرنشان کرد: ایران یکی از باکیفیت‌ترین و رقابتی‌ترین لیگ‌های آسیا را دارد که از سطح و سرعت بالایی بهره می‌برد. برخوردهای فیزیکی و حاشیه‌های زیادی درباره داوری در ایران می‌بینیم. داوران هیچ الگویی در ایران برای تبعیت ندارند. اگر کمیته داوران بخواهد قوانین درباره تصمیمات داور را استانداردسازی کند، به پیشرفت داوری ایران کمک می‌کند. باید از کمک داور ویدیویی (VAR) به‌عنوان یک ابزار استفاده شود؛ نه یک تصمیم‌ساز.

مربی استقلال خوزستان درباره سایر ضعف‌های فوتبال ایران اظهار داشت: امنیت اهمیت بسیاری دارد و پرتاب سنگ و اشیای دیگر به سمت داوران، بازیکنان و مقامات برگزاری مسابقات باید سریعاً متوقف شود. این اتفاق نباید در سازمان‌های متمدنانه رخ بدهد! باید امکانات لازم برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها فراهم شود تا آنها هم فرصت لذت بردن از شگفتی‌های فوتبال را داشته باشند.

مارکو با اشاره به تفاوت وضعیت مالی باشگاه‌های لیگ برتر گفت: قوانین بازی جوانمردانه مالی باید بدون هیچ تخلفی اجرا شود و شاید قانون ویژه‌ای باید برای نمایندگان ایران در آسیا وضع شود. ایران پتانسیلی عالی برای رشد بازیکنان مستعد جدید و تیم‌های پایه دارد، اما بیشتر باشگاه‌ها به این مسئله اهمیت نمی‌دهند. بازیکنان زیادی با استعداد خودشان به تیم اصلی می‌رسند، اما تفاوت‌های فنی اساسی بر پیشرفت و بازی آنها تأثیر می‌گذارد.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها