آخرین اخبار
۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۰
بازدید:۵۳۰
صد آنلاین | معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری یکی از اراذل و اوباش سابقه‌دار که از رانندگان امداد خودرو زورگیری و اخاذی می‌کرد، خبر داد.
کد خبر : ۹۰۹۳۶

به گزارش صد انلاین ، سرهنگ سعید راستی؛ معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ اظهار کرد: در فروردین ماه سال جاری، با طرح شکایت‌های مشابه مبنی بر فعالیت‌های مجرمانه یکی از اراذل و اوباش سطح یک تهران، موضوع در دستور کار معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

وی افزود: شکات پرونده که همگی رانندگان خودروهای امداد خودرو بوده و در سطح بزرگراه‌های شهر تهران به‌ویژه در مناطق شرق تهران فعالیت می‌کنند، همگی در اظهارات مشابه با معرفی یکی از اراذل و اوباش سابقه‌دار به نام "محمدرضا. الف" عنوان کردند که این شخص با تهدید اسلحه کمری، قمه و شمشیر اقدام به تهدید، ضرب و شتم و زورگیری از آنها کرده است.

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ گفت: یکی از شکات در اظهاراتش به مأموران گفت: ساعت ۱۱ شب در اتوبان شهید بابایی مشغول به کار بودم که محمدرضا سراغم آمد و از من درخواست پول کرد که ابتدا مخالفت کردم؛ با مخالفت من جهت پرداخت پول، ناگهان محمدرضا به سمت حمله‌ور شد و با تهدید سلاح مجبورم کرد تا مبلغ ۱۰ میلیون تومان را به یک دستگاه کارتخوان که همراه خود آورده بود واریز کنم و پس از آن به سرعت از محل متواری شد. پس از این ماجرا، به واسطه بیماری قلبی در بیمارستان بستری شدم اما پس از ترخیص مجددا این شخص به سراغم آمد و تهدید کرد که در صورت پرداخت نکردن پول مرا با چاقو خواهد زد. چند روز بعد، ساعت ۱۲ شب با یکی از همکارانم در اتوبان بابایی مشغول کار بودیم که محمدرضا به سراغمان آمد و پس از فحاشی، یک اسلحه کمری را روی صورتم گذاشت و گفت "مگر نگفته بودم اگر پول ندهید، حق ندارید در این اتوبان کار کنید" و پس از سرقت کارت‌های بانکی ام محل را ترک کرد و تهدید کرد اگر شکایت کنم به سراغ خانواده ام خواهد آمد.

سرهنگ راستی ادامه داد: یکی دیگر از شکات در اظهارات خود بیان کرد "در اتوبان بابایی، زیر پل استخر، مشغول کار بودم که "محمدرضا. الف" با یک خودرو پژو ۴۰۵ نقره ای به من نزدیک شد و همزمان با فحاشی کردن، با درآوردن چاقو به سمت من حمله‌ور شد و به زور مبلغ سه میلیون تومان را از طریق کارتخوانی که با خودش آورده بود از من گرفت و از همکارم نیز به همین شیوه زورگیری و سرقت کرد و تهدید کرد که باز هم می‌آیم و اگر پول ندهید، اجازه کار کردن را به شما نمی‌دهم و پس از آن با ماشین از محل دور شد."

وی تصریح کرد: شاکی دیگری به مأموران گفته است دو هفته پیش "محمدرضا. الف" در داخل اتوبان شهید بابایی با پژو ۴۰۵ نقره ای به سراغم آمد و یک اسلحه کمری را روی سرم گذاشت و مدعی شد "اگر داخل این اتوبان کار می‌کنی باید به من پول بدهی" و با تهدید اسلحه مبلغ ۵ میلیون تومان به دستگاه کارتخوان همراه خود کشید؛ مجددا یک هفته بعد از آن ماجرا، ساعت ۱۱ شب بود که دوباره به سراغ من آمد و گفت چرا پول را به حسابش نزدیم و شروع کرد به فحاشی و ضرب و شتم بنده و تهدید کرد که ماشینم را آتش خواهد زد.

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ با اشاره به عملیات دستگیری متهم بیان کرد: با جمع‌بندی اطلاعات به دست آمده از شکات پرونده و بررسی سوابق مجرمین سابقه‌دار، "محمدرضا. الف" با سوابق متعدد در زمینه سرقت، آدم‌ربایی، نزاع و درگیری، شرارت و ایجاد رعب و وحشت، خفت‌گیری، نگهداری و خرید و فروش سلاح، ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد، تحت تعقیب مأموران پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.

سرهنگ راستی بیان کرد: در شرایطی که متهم از مخفیگاه خود در شهرستان پردیس متواری شده بود، مأموران با شناسایی آخرین مخفیگاه وی در شهرستان بومهن، سرانجام در مورخه ۸ خرداد ۱۴۰۳ موفق به دستگیری متهم شده و در بازرسی از مخفیگاه وی، یک قبضه سلاح کمری به همراه مهمات مربوطه و چندین قبضه سلاح سرد کشف شد.

وی ادامه داد: با انتقال متهم به معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ و در تحقیقات تکمیلی، یکی دیگر از شکات که با سلاح سرد و در خانه اش توسط متهم مورد ضرب و جرح و سرقت قرار گرفته بود، شناسایی و به مقر انتظامی پلیس (معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ) دعوت شد.

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ گفت: شاکی پس از مواجه حضوری با متهم، صراحتا وی را مورد شناسایی قرار داده و در شکایت خود به مأموران گفت این شخص (متهم) با پسرم اختلاف و درگیری دارد؛ حدودا ساعت ۱۱ شب در خانه ام واقع در شهر بومهن تنها بودم که ناگهان محمدرضا (متهم) در حالی که در یک دست قمه و در دست دیگر خود اسلحه کمری داشت، به زور وارد خانه ام شد و شروع به زدن من با قمه کرد و هر دو دستم را با قمه زد و پس از آن طلاجات همسرم را سرقت کرد ؛ این شخص با تهدید مرا برهنه کرد و در حالی که مرا با قمه مورد ضرب و جرح قرار می‌داد.

سرهنگ سعید راستی در پایان گفت: تحقیقات از متهم در دستور کار این معاونت قرار گرفته و تاکنون بیش از ۱۰ شاکی و مالباخته با مراجعه به مقر انتظامی این معاونت واقع در خیابان شهید خالد اسلامبولی، از متهم شکایت نمودند. لذا از سایر مالباختگان و شکات احتمالی این پرونده دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به این معاونت مراجعه کنند.

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها