آخرین اخبار
۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۳
بازدید:۳۱۳
صد آنلاین | یک شهروند فرانسوی که خود را بر اساس قوانین روسیه به عنوان عامل خارجی معرفی نکرده بود، به اتهام جمع‌آوری اطلاعات نظامی روسیه در مسکو بازداشت شد.
کد خبر : ۹۰۹۲۴

 

به گزارش صد آنلاین ، یک شهروند فرانسوی به نام «لران ویناتیه» به اتهام جمع‌آوری اطلاعات نظامی روسیه در مسکو بازداشت شد و در دادگاه به گناهکاری خود اعتراف کرد.

 

 

 

 

 

 

این در حالی است که پس از اظهارات «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه درباره احتمال اعزام نیروهای فرانسوی به اوکراین، تنش‌ها میان مسکو و پاریس شدت گرفته است.

به گزارش رویترز، مقامات روسیه می‌گویند ویناتیه هنگام جمع‌آوری اطلاعات درباره فعالیت‌های نظامی روسیه، خود را به‌عنوان یک «عامل خارجی» به دولت معرفی نکرده و این می‌تواند به امنیت روسیه آسیب برساند.

پس از بازداشت وی، دادگاهی در مسکو اعلام کرد این شهروند فرانسوی که در روز پنجشنبه بازداشت شد، باید تا زمان پایان تحقیقات و محاکمه در زندان بماند.

جزئیات زیادی از پرونده و اتهامات ویناتیه مطرح نیست، اما مقامات روسیه اعلام کرده‌اند که او چندین بار برای جمع‌آوری این اطلاعات به روسیه سفر کرده است. بر اساس قوانین روسیه، این شهروند فرانسوی در صورت محکومیت در دادگاه، با پنج سال حبس مواجه است.

ویناتیه در روز جمعه در دادگاه به گناهکاری خود اعتراف و از دادگاه عذرخواهی کرد. بااین‌حال، این شهروند فرانسوی مدعی شده از اینکه باید خود را به‌عنوان یک عامل خارجی معرفی می‌کرده، بی‌اطلاع بوده است.

ویناتیه به‌عنوان مشاور در یک سازمان غیردولتی مستقر در ژنو به نام «مرکز گفتگوی انسانی» کار می‌کند و این سازمان در روز جمعه اعلام کرد همه تلاش خود را برای کمک به ویناتیه انجام خواهد داد، از جمله ارائه حمایت‌های حقوقی و مذاکره با مقامات روسیه.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها